Wpis z mikrobloga

No więc mam już trochę tego #steamdeck i myślę, że będzie to trochę #niepopularnaopinia ale jak narazie twierdzę, że większą radość miałem z #nintendoswitch
W indyczki które uwielbiam mogę grać też na Switchu tylko, że chodzą mniej płynnie. Do tego ekran oledowy więc na plus. Myślałem, że Steam Deck będzie spoko do indyków no ale jednak lepiej mi się grało na Switchu. Niby w te duże gry aaa można grać na Steam Decku. No można ale jak narazie to ogranicza się do ściągania następnych gier i sprawdzenia czy działa i jak działa. No i przeważnie działa, fajnie działa. I tyle. Poza grami #!$%@? ubisoftu. Jest wielka wyprzedaż, kupiłem trochę na steamie. Praktycznie nic nie działa bo zamiast ubisoft connect włącza się uplay przez który nie można się zalogować i pograć. No cóż, trudno. Far Cry 3 na początku działał bo ściągała się aktualizacja uplay i włączał się ubiconnect. Teraz jednak znowu nie działa wcale. Tak samo AC Syndicate. Nie da się zalogować bo uplay. Tak więc Steam Deck i ubisoft się bardzo nie lubią. Wiem, że niby się da ale trzeba kombinować, klikać, ustawiać itp. Więcej #!$%@? się niż to warte. Chyba już jestem za stary na takie kombinowanie. Lubię kupić, włączyć i grać. Myślę, że Steam Deck potrzebuje jeszcze czasu żeby to było bardziej przyjazne użytkownikowi. Chciałbym mieć normalnego Windowsa na tym. Ale znów. Trzeba klikać, kombinować, ustawiać.
Ściągnąłem sobie gta v, ponad 100gb, na mobilnym internecie. Pograłem parę godzin, chciałem pograć znowu, nie włącza się. Tzn włącza się ale zawiesza się na ekranie ładowania. Niby częsty problem, na różnych platformach. No spoko, bywa. Szukam, czytam jak zaradzić. Restart gry nie pomaga, restart konsoli też nie. Pewnie pomógł by redownload. No ale ściągaj ponad 100gb znowu... Wziąłem usunąłem ustawienia gry proton coś tam. Spoko, pomogło. Włączyłem grę, włączyła się. Sejwy #!$%@?ło w kosmos. Super. Miałem wyłączone zapisywanie w chmurze. Jeszcze lepiej, od nowa.
Bardzo chaotyczne i negatywne myśli i doświadczenia jak narazie. Więcej #!$%@? się niż radochy z samego urządzenia. Ładne to, duże, wielkie, o dziwo wygodne i poręczne. Ale co z tego. Droga, zbędna zabawka jak dla mnie do tej pory. Jestem widocznie nintendozjebem któremu pan Szigeru Kosimazaki wyprał mózg i lubię być przez niego ruchany w dupsko. Bierz moje pieniądze. Kocham Switcha. Dziękuję.
PS. Idę grać w Fortnite. Na Switchu oczywiście. W prawie 30fpsach, wyglądającym jak gówno. Bo na steam decku nie działa. Bo linux. Nie windows.
  • 15
@chrusto Widzisz, a ja kupiłem switcha i mega żałuję, że nie wybrałem steam decka. najbardziej irytuje fakt, że ciężko się dowiedzieć czy dana gra jest w wersji na nośniku czy tylko cyfrowym. No i olewanie polskich wersji. Nawet jak portowana gra w oryginale była w wersji PL to #!$%@? ci w dupę, na Nintendo nie będzie.
@chrusto: Z graniem na PC (steam deck się do tego imo zalicza) zawsze jest trochę pierdzielenia się. To sterowniki, to aktualizacje, to jakies konto do logowania, a to jeszcze coś innego i marnujesz kolejne godziny na dłubanie, żeby odpalić w końcu grę.

Na konsoli po prostu uruchamiasz i grasz, na switchu często tylko go wybudzasz i jesteś gdzie skończyłeś. Nie myślisz o tych wszystkich problemach z PC. Czysta wygoda i przyjemność,
tl;dr OP buldupi bo wylaczyl save w chmurze i jest zdziwiony, że po tym jak coś losowo poklikał musi grać od nowa. Oprocz tego zdziwiony, że steamdeck lata na linuxie, a nie windowsie xD Wisienką na torcie jest narzekanie, że gry z launchera Ubisoftu nie działają. Może kup do nich Ubisoft Decka? Ewentualnie sprawdź w steam store czy gra którą kupujesz jest kompatybilna ze steamem deckiem xD Jeżeli będzie zielony kolor to
xD no ale wina steam decka, przecież nie rockstara


@skarpetyodyna: Typie, ale tu nie o to chodzi. Ziomek opisał tylko swoej doświadczenia a nie napisał, że steam deck to gówno.

Steam deck to genialna platforma ale nie dla każdego. Ja np lubię #!$%@?ć się z ustawieniami w grach, ale wiem, że większość osób nie lubi.

Piszesz, że OP bóldupi a sam przyszedłeś się tu zesrać, że ktoś ci niby decka obraża
To sterowniki, to aktualizacje,


@azmar: akurat to linux rozwiązuje. Nie masz #!$%@? się z driverami i aktualizacjami jak na windzie bo drivery siedzą w kernelu linuksa. Po za tym cały system jest aktualizowany z jednego repo a przez to, że to linux to możesz w tle aktualizować nawet soft z którego korzystasz w danym momencie. Pod tym względem stem deck wypada lepiej niż konsole akurat (jeśli chodzi o sam system)

może
@Kryspin013: Sam gram czasami na steamie na linuxie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli tylko gra nie ma jakichś specyficznych problemów - a dzięki protonowi potrafią działać tytuły nawet bez oficjalnego supportu - to jest tak jak mówisz, nie ma typowo windowsowych upierdliwości.
@chrusto: wgrałem windowsa na zewnętrzny dysk ssd, bez kasowania linuksa. Mogę sobie wybrać który system załaduję. Na windowsie śmiga ładnie gog, gamepass i rockstar launcher. Miałem ogromną radochę z kombinowania jak to wszystko rozwiązać, czyli dokładnie z tego na co tutaj narzekasz :) co kto lubi.
Może to po prostu platforma nie dla ciebie, sprzedaj i graj na switchu.
Steam deck to genialna platforma ale nie dla każdego. Ja np lubię #!$%@?ć się z ustawieniami w grach, ale wiem, że większość osób nie lubi.


@Kryspin013: Kurdę, mam SteamDecka od sierpnia i nie zmieniłem jeszcze ani jednego ustawienia prócz zablokowania FPS, żeby bateria starczała na nieco dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najwięcej kombinowania to 30 minut na ogarnięcie instalacji Minecrafta przez Prism Launchera (nigdy wcześniej nie używałem
@chrusto: druga lub trzecia wersja będzie lepsza... oczywiście pod warunkiem, że ten projekt przetrwa..
a jeśli przetrwa, to czy twórcy gier również będą to brać go pod uwagę i dostosowywać gry również pod SD...
@Regis86 Ja tak samo. Najwięcej #!$%@? miałem przy emulacji i to max godzinka. Tak to ograłem już od wiedźmina do octopath traveler i zawsze wszystko leci z marszu. Gram czasem w chmurze Xbox, czasem remote play playstation 5 i często normalnie i nie rozumiem takich opinii jak OP.
Poza grami #!$%@? ubisoftu. Jest wielka wyprzedaż, kupiłem trochę na steamie. Praktycznie nic nie działa bo zamiast ubisoft connect włącza się uplay przez który nie można się zalogować i pograć. No cóż, trudno. Far Cry 3 na początku działał bo ściągała się aktualizacja uplay i włączał się ubiconnect. Teraz jednak zn


@azmar: Steamdecka też wystarczy wybudzić i grać.
Steam deck to genialna platforma ale nie dla każdego. Ja np lubię #!$%@?ć się z ustawieniami w grach, ale wiem, że większość osób nie lubi.


@Kryspin013: Nie wiem w co wy gracie że ciągle musicie coś konfigurować. Mam decka od pół roku, zagrałem już w około 50 różnych gier (nawet tych oznaczonych jako niekompatybilne) bez żadnych problemów.
Ewentualnie sprawdź w steam store czy gra którą kupujesz jest kompatybilna ze steamem deckiem xD Jeżeli będzie zielony kolor to klikasz instaluj, potem graj i siema xD


@skarpetyodyna: no akurat pierwszy z brzegu rayman legends jest na zielono i co? i psinco, bo w uplay nie da się zalogować XD wiem, że to wina ubisoftu, ale co z tego? jest na zielono? jest, nie działa? nie działa. Trzeba coś kombinować, instalować