Wpis z mikrobloga

Wracam z tego kółka i rzucam wypowiedzenie. Nie będę pracował w tak patologicznej branży jak transport, w warunkach urągających ludzkiej godności. Wolę zarobić mniej i mieć święty spokój od wszystkich służb, przepisów, i chorych mandatów. Ale zanim znajdę coś nowego zrobię sobie przerwę od pracy gdzieś do wiosny.
#przegryw #pracbaza #tulaczkialkusa
  • 31
  • Odpowiedz
Kibel z prysznicem w kabinie, więcej parkingów i przyjemność z pracy wzrosłaby kilkukrotnie


@Slepak: Prędzej wprowadzą autonomiczne ciężarówki niż rozbudują parkingi i prysznice w ciężarówkach. Chociaż ja tam wolałbym nie mieć tego w kabinie i sprzątać po kimś przy wymianie auta. Dla mnie to nawet kiepski pomysł.
  • Odpowiedz
@staryalkus: wow, chyba pierwszy kierowca tira, który jest zdolny do zauważenia wad swojej pracy. Wielu których poznałem, to mi mówili że to zajebista robota, obojętnie czy jakaś większa kurierka czy na tira międzynarodowo. Jeden to mi wmawiał, że on na ma lepiej niż ja na pracy zdalnej, bo sobie zwiedzi Europę xD ale to ciężki przypadek, bo ojciec był także kierowcą tira
  • Odpowiedz
@card_man OP się za bardzo przejmuje, a połowę jego problemów rozwiązuje się samo w miarę zdobywanego doświadczenia. Choćby znajomość na której stacji jest normalny kibel i prysznic w którym nie zaktualizujesz sobie bazy wirusów zmienia wiele w odbiorze tej pracy. Korkami też się przestaje z czasem przejmować czy jakimiś drobnymi przekroczeniami czasu pracy. Trzeba trochę wyluzować.

Dla mnie najgorsze w tym zawodzie jest że wsiądziesz w auto w marcu, wysiądziesz w kwietniu
  • Odpowiedz
@staryalkus: wkoncu zmadrzales xD Ja robie kurs na wozki widlowe i tez #!$%@? transport a pracy na miejscu to napewno unikaj dystrybucji, bo to jest kibel laduja jak gruz na wanne, spozywke.. teraz jest luzniejszy sezon i po 2-3 dni siedze w domu ale jak bedzie cieplo to musze #!$%@?, bo jak mi wywala po 2 trasy po 150km, do sciagniecia 27 paleta i ejszcze nie na kazdym sklepie jest elektryk..
  • Odpowiedz
  • 0
@staryalkus a jak z pracą w koło komina? śmieciarka, betoniarka, transport np.płyt z hdsem? sam myślałem o prawku na C, ale nie chce jezdzic za granicą. w ogole nie wiem czy to dobry pomysl i jeszcze wywal z 8 kola na uprawnienia
  • Odpowiedz
@Averte: zalezy gdzie trafisz, ja robilem w kurierce kilka lat, umowa najnizsza reszta pod stolem w granicach 4k-4,5k narobisz sie bo sciagasz to paleciakiem ok 10-15 punktow, obecnie robie pod marketem kasa lepsza ale robota gorsza bo 6nocek w tyg i 5 popoludniowek zaraz sie zwalniam. Na wywtotce to czesto chodzisz #!$%@?...ny w gumiakach ale nie pracowalem tak w sumie tylko slyszalem negatywne opinie xd smieciarka wydaje sie byc spoko tylko
  • Odpowiedz
Niektórzy mówią że w tej branży człowiek jest jedną drogą w grobie a drugą w kryminale.


@PawelW124: jak siedzi innym kierowcom na dopie , spieszy się i bez sensu wyprzedza zamiast np wrzucić na tempomat 80 lub 85 to tak jest,
Trzeba się szanować to ta praca może dawać frajdę.
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp: no właśnie, nie wygląda to zachęcająco... gdybym jeszcze miał szansę na zrobienie uprawnień za free to bym się skusił, a tak wywalić niemały hajs i jeszcze dostałbym terminowe prawko gratis (teraz mam bezterminowe). A świeżaka to zatrudnią co najwyżej do kurierki czy ujowej roboty, coś lepszego nie dostanie się bez expa. Chyba się wstrzymam z planami zrobienia kursu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Averte: kurierka wbrew pozora nie taka zla, owszem musisz sie #!$%@? zeby sciagac towar paleciakiem ale pracujesz w dzien, jak masz fajne trasy to do 14-15 sie wyrobisz i fajrant. Weekend normalny nie pracujacy. Napewno wolalem kurierke niz obecna dystrybucje marketow.
  • Odpowiedz