Wpis z mikrobloga

@Niewiemja: coś Ty ze światłem zrobił.. więcej Cię kosztowały oprawy i te żarówki i #!$%@? się z kablami niż kupno jednej żarówki która ilością lumenów przebiła by te wszystkie i jeszcze mniej prądu by zużyło bo masz tutaj duże starty.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Diody 2835, są niezłe jak na tanią półkę cenową. Jak do wega to lepiej dobrać zimną barwę, a nie ciepłą.
Różne moce do wyboru od 6 do 15K lumenów na żarówce w praktyce.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: Ciepła daje bardziej krępe sadzonki. Tu nie chodzi o weg taki jaki więszość ma na myśli tylko o produkcje sadzonek a wtedy imo tylko ciepły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie widze jakąś 19k lm ze 150w, ten mój doświetlacz ma 33k czyli w sumie jakbym dał dwie takie to prądowo mała różnica a lm troche więcej. Chociaż i tak nie wiem czy nie lepiej byłoby
  • Odpowiedz
@Niewiemja: ale 33K zmierzone ma Twój? Jak Ci nie bierze ~330W, no 340-350W bo starty to nie masz tyle..
Ja po tej fotce to widzę 13 żarówek, a to chyba zwykłe sklepowe po 600-800lm?

Jak musisz dogrzewać to zdecydowanie ładuj HPS-a one mają wydajność zbliżoną do ledów. Nie bez powodu najpopularniejsze źródło światła w latarniach, bo dają najwięcej światła najmniejszym kosztem, chociaż teraz to już pomału było...
  • Odpowiedz
@Niewiemja: ledy mają wydajność max 1lm z W
Więc możesz sobie przeliczyć pobór prądu na lumeny.
Jak Ci taka jedna żarówka pobiera 24W, to w praktyce tam jest max 2100-2000lm, bo jeszcze elektronika swoje musi wziąć. no i led może mieć też niższą wydajność.
  • Odpowiedz