Wpis z mikrobloga

@Bad_Wolf: a te zagraniczne fundusze emerytalne wykupujące hurtem mieszkania w Polsce to mają pieniądze z dupy?

Właśnie z takich programów i podobnych. W Polsce ludzie nie mają za grosz poczucia grania do wspólnej bramki, chociażby, żeby zwiększać siłę nabywczą poprzez dodatkowy/nowy wachlarz możliwości odblokowany istnieniem ściepy narodowej.

Mogę sobie oczywiście tylko pomarudzić na tym portalu, bo Wisły kijem nie zawrócę, jednak po prostu tak jest.
a te zagraniczne fundusze emerytalne wykupujące hurtem mieszkania w Polsce to mają pieniądze z dupy?

@patrolez: tylko nasza gówniana ustawa na to nie pozwala, mają inwestować w polskie państwowe firmy. Kto pobiera kasę w polskich firmach?

żeby zwiększać siłę nabywczą poprzez dodatkowy/nowy wachlarz możliwości odblokowany istnieniem ściepy narodowej.


@patrolez: i dokarmić świnie przy korycie. Nie dzięki.
@Bad_Wolf: ale mnie świnie przy korycie nie obchodzą. Gdzie niby tracę skoro do oszczędzonej przeze mnie złotówki drugą złotówkę dokłada państwo wraz z pracodawcą? Jeżeli planuje mieć spokojniejszą starość po 60 roku życia to na PPK pracownik nie może stracić.
@Glimpse0fTheFuture: jak ufasz rządowi twój biznes.

Ja bym wolał za te 2% kupić sobie srebrnych monet i wrzucać do świnki. Przynajmniej żadną ustawą nie da się tego #!$%@?ć

ale mnie świnie przy korycie nie obchodzą.

i to jest ogromny błąd
@Bad_Wolf: PPK to wygodna forma oszczędzania, bo nie trzeba znać się na inwestowaniu, rynkach kapitałowych. To fundusz za ciebie decyduje w jakie instrumenty finansowe inwestować, a w zależności od wieku inwestuje je bardziej lub mniej agresywnie. I robi to regularnie, a koszty obsługi takiego funduszu są niewielkie w porównaniu z prywatnymi funduszami.

Zakładając, że państwo jest uczciwe i zrobi tak jak obiecało- czy zgadzasz się, że PPK jest dobre dla osób
Zakładając, że państwo jest uczciwe i zrobi tak jak obiecało- czy zgadzasz się, że PPK jest dobre dla osób chcący jeszcze zabezpieczyć własną starość?


@Glimpse0fTheFuture: na każdym 1k, za które na początku zeszłego roku kupiłem monety, zarobiłem 200PLN. Wkład spacer po kilkadziesiąt monet. Nie robiłem nic więcej.
Ile zarobiło w ciągu tego roku PPK.

W razie W ja pakuje swoje monety i #!$%@? żyć dalej a ty z PPK?
ale jakie monety kupować


@Glimpse0fTheFuture: zwykłe, najtańsze, zysk mniejszy, ryzyko mniejsze
zabawa w kolekcjonerkę wymaga wiedzy ale jak trafisz to i zysk spory

gdzie i gdzie je sprzedać?


sprzedać to nawet w lombardzie możesz, to czysty kruszec jest
ci co sprzedają monety to i kupują
nie ma tu filozofii

przy inwestycji emerytalnej to masz praktycznie #!$%@?, kupujesz kładziesz i zapominasz
@Glimpse0fTheFuture: PPK jest raczej dobrym wyborem. Zakładając że jego zasady nie zmienią się do twojej emerytury, a podejrzewam że się zmienią bo obecny wiek emerytalny jest nie do utrzymania. Ja zostałbym w nim, twój wkład jest niewielki i jeżeli dotrzymasz tę kasę do emerytury to wyjdziesz na tym bardzo dobrze. Jeżeli masz poniżej 30 i emerytura jest dla ciebie bardzo daleko to może skup się na ewentualnym kredycie hipotecznym
@Glimpse0fTheFuture: Oczywiście, że nie. Nie słuchaj tej młodzieży tutaj, co chyba nie wiedziała lub zapomniała o 3 filarze. Odkładałem hajs zeby miec lepszą emeryture, państwo stwierdzilo ze nie ma hajsu i mnie okradło, to samo bedzie z PPK. Przyjdzie taki moment, ze zabraknie hajsu więc jednym glosowaniem wyciągna hajs z Twojej skarbonki i nic nie zrobisz.