Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem, jeżeli w przyszłości podczas rozmów pokojowych Ukraina zrzekłaby się części swoich terytoriów, to powinna zostać włączona w struktury NATO. Wojna pokazała, że Ukraina nie dość, że ma strategiczne położenie, to jeszcze jest potencjalnie ważnym sojusznikiem. Jednak jestem przeciwny przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej, w obecnych latach państwo te nie spełnia żadnych warunków przyjęcia do wspólnoty. Przed Ukrainą czeka jeszcze wiele pracy, jednak mam nadzieję, że pewnego dnia Ukraina dołączy do naszej wspólnoty państw
#ukraina
  • 6
@WiesniakzPowolania: chciałbym żeby tak było. Wojna cały czas trwa i nie możemy być całkowicie pewni jej wyniku. Byłby cudownie gdybym Ukraina w pełni się obroniła i odzyskała należne jej tereny, jednak pytanie czy ma do tego siły
@rankors: to taka gadka szmatka. To jest niemożliwe, żeby Ukraina w nabliższym czasie została przyjęta do UE.
Póki co słyszałem, że musza do końca roku spełnić ileś tam warunków aby utrzymac status kandydata, ale na kandydactwie się skończy.