Wpis z mikrobloga

Na dzień dobry nauczyłam się czegoś nowego – nie słuchajcie rad starszych osób za życiowych nauczycieli! Tak właśnie się stało u mnie dzisiaj. Oczywiście jak oni, robiąc mi dobrze, wyciągnęli na mnie swoje stare porady – 'nigdy się nie poddawaj, ciężko pracuj' i tak dalej, jednakże...

Nie da się ukryć, że starsze osoby mają i takie opcje, że są wyjątkowo uparte i kategoryczne w swoich radach. Więc dziś, gdy dałam im tego dnia do zrozumienia, że nie sądzę, że zmuszanie się do pracy, nawet w gorszych okolicznościach, jest czymś dobrym, moi drodzy starsi przyjaciele zaczęli mnie namawiać do zmiany zdania. Umieściłam swoje dłonie jedna na drugiej i powiedziałam: 'Czasem trzeba po prostu powiedzieć stop'.

Więc jeśli wku* malec się nie zgadza na rady starszych, to on/ona czasem ma rację, bo wykraczają one poza skróty myślowe i okazane jasno: 'nie poddawaj się i ciężko pracuj'. Nieraz trzeba być odważnym i przewidującym, odnosząc się do sytuacji, w jakiej się znajdujemy. #wiek #wychowanie #zyciemistrze #praca #opinia #swiatwidzianyoczamiadolescencji
  • 6