Wpis z mikrobloga

@Grooveer: jako obrońcy tracą o wiele, wiele mniej niż rosjanie. tam podejrzewam ratio już jest 1 ukrainiec na 9 ruskich. więc tych trzech zapewne posłało prawie 30 ruskich do piachu.

opłaca się. gdyby się poddali, zginęłoby o wiele, wiele więcej.
@Grooveer
Z zadowoleniem przyjmując przystąpienie Ukrainy do Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej jako Państwa Nienuklearnego,

Mając na uwadze zaangażowanie Ukrainy w eliminację broni jądrowej z jej terytorium w określonym terminie,

Zauważając zmiany w sytuacji bezpieczeństwa światowego, obejmujące zakończenie zimnej wojny, które doprowadziły do powstania warunków do głębokiej redukcji sił nuklearnych,

Potwierdzają co następuje:

1. Federacja Rosyjska, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Stany Zjednoczone Ameryki potwierdzają swoje zaangażowanie, zgodnie z
Dzisiaj generał Komornicki bardzo dobrze to wytłumaczył. Bachmut to bardzo ważny punkt do Donbasu. Tędy pójdzie duża ofensywa jest tu dobra droga otwierająca wjazd na Donbas. Gdyby to nie było ważne nie bronili by. Wrzucili elitarne jednostki które będą zarzynać ruskich w walkach miejskich. Załużny to generał szkolony od wielu lat przez NATO, wybitny gość i wie co robi
@Grooveer na szczęście Twoje "nie wydaje mi się" jest #!$%@? warte w porównaniu do decyzji na wysokim szczeblu wojskowym, podejmowanych przed doświadczonych wojskowych wspieranych wywiadem. Na #!$%@? takie wysrywy tworzysz w ogóle?
@panzerfucker: @Darson666 chłopcy to słowa ekspertów wojskowych więc możecie spuścić powietrze albo się doedukować

Bachmut bez dużej kontrofensywy i tak padnie, trzymanie żołnierzy na niedogodnych pozycjach w otoczeniu jest tylko stratą potencjału który można lepiej zagospodarować, decyzja o wycofaniu byłaby dużo lepsza dla żołnierzy
@panzerfucker: Myślę, że Załużny bez NATO nic by nie zrobił. Myślę też, że dowódca zdjęty z Donbaskiego przez Ukraińców okłamywał Zeleńskiego jak mówią plotki. Myślę też, że samo okłamywanie miało wpływ na decyzje polityków, czyli sprawa z serii jak jeden gość jednym kłamstwem spieprzył operacje wojskową.
@Aquamen: Nie wiem czy dowódca zdjęty z Donbaskiego przez Ukraińców okłamywał Zeleńskiego bo jak mówisz to plotki, a ja nawet pierwszy raz o tym słyszę. Myślę że Zelenskiemu jednak ma kto powiedzieć prawdę inaczej nie broniłby się tyle i nie miał pewnych sukcesów. Z kolei takiego Putina jego dowódcy i generałowie okłamali skutecznie.
@panzerfucker: Lachowski o tym mówił w najnowszym odcinku historii realnej , polecam obejrzeć, może ci to zburzyć pogląd na sprawę ale jak na moje to te dwie rzeczy łączą się dość mocno a korespondent wojenny nie narażał by swojej reputacji siejąc plotki wyssane z palca
@panzerfucker: no nie zaprzeczam temu jednak ten akurat wykazał się niesamowitą niekompetencją mówiąc, że jest dobrze podczas gdy było krytycznie a to zachowanie wpłynęło na decyzję polityków o trzymaniu Bachmutu
@Aquamen:

wykazał się niesamowitą niekompetencją mówiąc, że jest dobrze podczas gdy było krytycznie a to zachowanie wpłynęło na decyzję polityków o trzymaniu Bachmutu


To wciąż domysły, my nic nie wiemy
@panzerfucker: znaczy Lachowski przedstawił tam też plan na Bachmut który wydaje się logicznym wyjaśnieniem

Ukraińcy wzięli doświadczone i elitarne jednostki i ich części umieścili w samym centrum licząc, że dadzą radę. To taki trochę bardziej hazard niż plan bo jak się uda to spoko, a jak nie to stracą część najbardziej doświadczonych żołnierzy.

Moim zdaniem teraz trwa akcja mająca na celu zmniejszanie strat i tych osobowych przez stopniowe wycofywanie się i