Wpis z mikrobloga

Na głównej jest znalezisko o tym, że 76% Polaków nie popiera wprowadzenia zakazu sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 roku, ciekawe czy wyniki ankiety wykopowej się z tym pokryją. Odpowiedzi druga i czwarta dotyczą sytuacji gdy ktoś dostrzega wady i zalety wprowadzenia zakazu (np pomysł dobry, ale za wcześnie, może w przyszłości po dopracowaniu elektryków, rozbudowaniu sieci ładowania, elektrowni itp, albo w drugą stronę i zgadza się z nimi, mimo że pomysł ma wady), ale któraś strona jednak ma nieco silniejsze argumenty.

#ankieta #pytanie #samochody #motoryzacja #ekologia

Czy popierasz zakaz sprzedaży aut spalinowych?

  • Tak, zdecydowanie 10.7% (14)
  • Tak, ale niechętnie, konieczność, mniejsze zło itp 3.1% (4)
  • Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to 3.1% (4)
  • Nie teraz, ale może w przyszłości tak 19.1% (25)
  • Nie, zdecydowanie 64.1% (84)

Oddanych głosów: 131

  • 4
@Goglez: gdyby zamiast zakazu zaczęto srogo inwestować w źródła energii i infrastrukturę, to z czasem auta elektryczne pewnie samoistnie wyparłyby spalinowe - przynajmniej w większości zastosowań. Ja tam osobiście lubię mieć wybór i nie jestem przeciwnikiem żadnego rozwiązania. Jak mi się wybór ogranicza to mnie denerwuje i chyba inni ludzie też tak mają.

Kto może popierać taki zakaz? Prawdopodobnie wyłącznie ludzie, którzy samochodu nie posiadają i/lub nic nie rozumieją.
@Goglez: W przyszłości jak najbardziej jak dopracują elektryki, bo na razie to są jeżdżące bomby i muzułmanin lubi je ( ͡° ͜ʖ ͡°) a poza tym jak już się zapali taki elektryk, to to gówno ciężko zgasić
@Goglez: jestem za, ale dopiero wtedy jak w Polsce będzie tyle samo ładowarek co aut - ponad 20 milionów. Albo inaczej, ładowarka przy każdym miejscu parkingowym.