Wpis z mikrobloga

Nie orientuję się za bardzo w cenach, więc zapytam tutaj...
Śląskie, mieszkanie 60 m2 - salon z aneksem 24m2, garderoba 2m2, łazienka 4m2, dwa pokoje po 15m2 - stan deweloperski.

Wysokość mieszkania to jakieś 2,7m.

Za sufity podwieszane w każdym pomieszczeniu, gładzie w każdym pomieszczeniu, montaż drzwi (4 sztuki + wymiana zamka w drzwiach wejściowych), ułożenie paneli winylowych, łazienkę w całości (montaż, armatura, płytki, oświetlenie), malowanie w każdym pomieszczeniu, dorobienie 30 cm ścianki i oświetlenie majster zażyczył sobie 23500 zł.

To dużo, czy mało?

#remont #wycena #cennik #budowa #usluga #uslugaremontowa #wykonczeniowka #remontujzwykopem
  • 9
@darkmen2905: mi to wyszło koło 35k za robote, chyba ze ci 23500 za wysztko prócz łazienki powiedział. Za łazienke dobrze wykończoną zapłacisz 8-10k a co reszta za 13? Znasz wogóle tego kolesia? Widziałeś jakieś jego remonty?
@Nethiu: Znam, widziałem, że dobrze robi i się stara. Można powiedzieć, że za sufity policzył 9000 zł, gładzie 5000 zł, łazienkę 4500 zł, malowanie 2500 zł i panele i drzwi 2500 zł.
@darkmen2905: Może majster z kimś we dwóch zrobią wszystko w miesiąc i będzie kilkanaście tysięcy na głowę.

Cena wydaje się przystępna.

@Nethiu: Ty u niego pracować będziesz, że ci 35k wyszło?

Przecież wyraźnie napisał, że to łączna kwota za pracę razem z łazienką.

Może majster nie ma swojego DG i dlatego cena jest taka niska.
@darkmen2905: No cóż...gwarancji nikt ci nie udzieli. Kto wie, może człowiek uczciwy w stosunku do klienta, a wzięcie ma, bo ma możliwość zaniżać ceny.

Z tym musisz już sobie sam poradzić. Rozpytać o poprzednie prace, porozmawiać z nim.
@krne: Z resztą sobie poradzę - zależało mi tylko poznać stawkę, bo jakby nie patrzeć "może zawyżona". Więc przyjmuję, że 23500 to jest "minimum" (wiadomo, jak to z remontem, koncepcje się zmieniają). Wielkie dzięki za pomoc.