Wpis z mikrobloga

Wystawiłem przedmiot na allegrolokalnie, chłop do mnie pisze czy dam rade dodać opcje allegropay, mówi że wystarczy wystawić poprzez ten zwykły formularz na zwykłym allegro, i mam dwa pytania.
1. Czy to jakaś próba scamu? Sorry ale nic nie sprzedawałem przez allegropay xD
2. Czy wystarczy faktycznie wystawic na zwyklym allegro i gosc normalnie zaplaci przez allegro pay?
#allegro #allegrolokalnie #allegropay
  • 18
@mohawk Na zwykłym allegro można ciągle wystawić jako osoba prywatna, tylko allegro dość mocno ukrywa te opcję.

@Kominiara21 AllegroPay to forma płatności odroczonych na allegro (czyli w zasadzie kredytu). W każdym razie ty raczej na pewno i tak dostajesz pieniądze od razu.

Ale czy wystarczy tylko wystawić na starym allegro to nie wiem. A i prowizja prawie na pewno będzie się różnić.
@Kominiara21: to allegro pay to po prostu odroczona platnosc chyba twoj klient bedzie musial uregulować kase za 30dni ale ty dostaniesz kase od razu od allegro za towar, o jakiej kwocie w ogole mowa?
@Kominiara21 Tak czytam to allegro ma wymogi niby żebyś mógł płacić

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/czy-mog%C4%99-wystawi%C4%87-przedmiot-z-opcj%C4%85-kupna-przez-allegro-pay/td-p/136562/page/2

- Twoje konto musi być aktywne przez 60 dni,
- Twoje konto nie może być zablokowane,
- Twoje konto musi mieć status konta firmowego lub konta zwykłego (z wyłączeniem opcji konta junior),
- musisz aktywować usługę Przelewy24.

Ale tu już nie znam szczegółów, bazuje na tym poście wyżej.