Wpis z mikrobloga

#gielda
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA Podał dzisiaj prognozy wyników za 2022
Zysk na akcję 10pln
Jestem mega zaskoczony tym wynikiem bo nie spodziewałem się, że będzie taki dobry, bardziej celowałem w 6pln na akcje w swojej głowie.

Jeśli dywidenda będzie wypłacona zgodnie z zaprezentowaną strategią spółki na lata 2022-2025 to w najbardziej optymistycznym wariancie dostane do 20tyś pln dywidendy, była by to moja największa jednorazowa dywidenda jaką dostałem życiu ;)

Ogólnie patrząc na te wyniki i patrząc na cenę 27pln za akcję jest to kosmiczny poziom, gdzie zastanawiałem się nawet żeby zredukować pozycję w RR o 15% i włożyć to w KGN, mam weekend żeby to przemyśleć

Ktoś śledzi z was jeszcze kogeneracje ?
PoteznyPiSowskiInwestor - #gielda 
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA P...

źródło: Przechwytywanie22

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
w 2020 mieli 8 zł zysku na akcję i dywidendy nie wypłacili. Może być podobnie

@toshibaas Nie, musiał byś przeczytać ogólnie historie spółki w latach 2017-2021.
W 2017/2016 oficjalnie zapowiedziano zaprzestanie wypłacania dywidend do 2021, spółka podała jasny komunikat wtedy i dlatego dywidend nie było.
Zaprzestano wypłaty dywidend przez to, że kasa która szła do tej pory na dywidendy była odkładana żeby rozpocząć modernizację bloków grzewczych i w 2021 wymagana kwota została
  • Odpowiedz
@Potezny_PiSowski_Inwestor: miałem kiedyś podobną sytuację ze sprzedażą bardzo słabo płynnej spółki. Aż w końcu wystawiłem sporo poniżej ceny i z zysku na papierze zrobiła się realna strata. Dla dywidendy spoko opcja ale i tak kiedyś będziesz chciał sprzedać i będzie kłopot. W każdym razie życzę najlepszego
  • Odpowiedz
Nic dziwnego skoro rachunki za ogrzewanie podwyższono o 100%, a ceny węgla są takie same.
Okradanie mieszkańców miasta trwa w najlepsze, a firma liczy zyski.
  • Odpowiedz