Wpis z mikrobloga

ehhh elektryk mi podłączył w nowym domu instalacje elektryczną w ten sposób, że mam napięcie na wszystkich trzech bateriach łazienkowych/kuchennych. Różowa mi mówiła, że coś ją smyra, ale stwierdziłem że sobie coś ubzdurała. Jeszcze mi wywala różnicówke jak próbuję uruchomić indukcję xD

Teraz pytanie czy to jest coś co może poczekać kilka dni na tego Mietka, czy też powinienem panikować i szukać jakiegoś fachowca?

#elektryka
  • 14
@Makowiecky: z podłączeniem tej różnicówki to może być coś nie tak, ale te baterie to raczej naturalne smyranie od naelektryzowanego ciała bo przecież chyba ci ich pod prąd nie podpiął
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Smarek37 sprawdzałem czujnikiem i co dziwne, pika jak np leci woda, ale jak pod tą wodę wsadzę rękę, to przestaje - wyciągam rękę spod płynącej wody i znowu pika #!$%@? ¯_(ツ)_/¯

Kolega mi powiedział, że mam dość dokładny czujnik i przez to moze mi pokazywać jakiś minimalny "potencjał"
@Makowiecky: Może być gdzieś przekręcony kabel od instalacji wkrętem, jak masz gdzieś plyty k-g i pomiędzy konstrukcja idą kable i rurki do wody. Mailem kiedyś taki przypadek, ale roznicowke wybijało i nie wiedzieliśmy ocb.
I generalnie wszystkie rurki jak i wanna jeśli jest żeliwna, powinny byc uziemione.
@Makowiecky: nie rób sobie jaj z prądem. Tu na wypoku był jakiś czas temu typ co tak sobie olał temat, mył się i go smyrało, aż w końcu go wysmyrało tak że jakiś uszczerbek na zdrowiu ma. A chodziło o to że zakładali mu oświetlenie na klatce i podczas wiercenia uszkodzili mu kabel od jego mieszkania który szedł w ścianie.