Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam problem. Jestem w trakcie zamawiania kuchni Metod z #ikea Na ścianie żelbet mam położoną płytę g-k 20mm dla wyrównania. Na tą ścianę chce zamontować dwie szafki z witrażykami, ale Ikea chce, aby tą ścianę wzmocnić płytą OSB, co dla mnie jest bez sensu, bo nie mam możliwości wycięcia miejsca na płytę OSB.

Już mam opłacony montaż, ale to mi nie daje spać, bo równie dobrze listwa montażowa może być powieszona na kołkach rozporowych 10cm i nie powinno się nic stać. Kobieta w Ikea mówi, aby po prostu przykręcić płytę OSB do płyty g-k i powinno być ok (XD)

Czy może ktoś spotkał się z odmową montażu mebli jeśli coś nie było spełnione?

#remonty #remontujzwykopem #remont
  • 8
@tomek_27: nie wiem jak formalnie - ale od strony technicznej, jeśli montujesz ich szafki poprawnie (czyli na listwie tej stalowej) i tą listwę przykręcisz do ściany żelbet prawidłowymi kołkami (w sensie - że ci się nie skończy kołek 2cm pod kartongipsem w wykruszonej dziurze od betonu, tylko serio jesteś osadzony w betonie, a przez gips tylko przechodzi - czyli jakieś >65 długości i odpowiednie śruby do tego - polecam fisher-a!) -
@tomek_27: No i mają rację. Klient oczekuje, że montaż będzie zrobiony profesjonalnie. Jakby jebło - to by były pretensje że montażyści się ch*ja znają, że paproki.
Sam również daje wytyczne klientom co do montażu i również jak jest gówno ściana każę wstawić OSB. Wystarczy pasek 15 cm od sufitu przydyblowany do litej ściany w miejscu gdzie będą listwy montażowe i tyle. Szafki ważą dużo, zapełnione jeszcze więcej a praw fizyki się
@marcel_pijak: Ale przeczytaj że zrozumieniem proszę - tam nie ma ściany gk jest ściana żelbet a na to płyta gk dla wyrównania, bo się komuś nie chciało tynkować. Kołki rozporowe mam 10cm, z czego 7-8cm w samym żelbecie by było.

@hrumque moja stara tak chciała, to ma XD kołki mam fischera 10cm, więc w karton gipsie by było tylko 2-2,5cm , a w ścianie 7,5-8cm kołka z wkrętem.

@janznetu płyta gk
@tomek_27

jest sens. jeżeli była zastosowana płytka gk znaczy że ściana była krzywa i odchodziła od pionu. w jednym miejsc może być 3cm (płyta 1.8mm plus klej) w innym może być już 5cm.

meble trochę ważą, jeżeli mają zamontować listę montażowa na gk gdzie akurat będzie pustka będzie to stanowiło problem gdyż przy mocnowaniu kołków może płytka pęknąć, dowiedz się na jakiej wysokości ma być płytka osb wytnij w tym miejscu dziurę
@tomek_27: Przeczytałem ze zrozumieniem. Na co dzień montuje kuchnie, więc wiem co pisze, wiele widziałem.

Nie wykluczam, że u Ciebie akurat by to zdało egzamin. Prawdopodobnie tak, ale w przypadku jakiejkolwiek wątpliwości każdy chroni swój tyłek i wprowadza jednakowe zasady, bo w razie jak coś się stanie - winna będzie ekipa montażowa/IKEA i będziesz rościł sobie od nich nowe meble, remont mieszkania itp. Każdy sobie robi dupochron, ale @Wykop24h to dobrze
@tomek_27: jedyne usprawiedliwienei jaki mi przychodzi do głowy jest takie, że mają jakieś wkręty wwiercane przez szafkę czy przez profil bepośrednio do płyty osb - może szybszy montaż, a płytę osb kotwią to ściany w wielu miejscach i jest stabilnie, a do gk byłby kłopot z utrzymaniem tego wkręta?
generalnie szkoda kasy na osb i zmniejszania metrażu o kolejne 2cm, idealnie by było wywalićgk, wstawić osb, albo wziąć kontakt do gościa