Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@lerlaone No dzień wyjazdu tak. To samo dzień przyjazdu. Za to dzień przeznaczony na zwiedzanie to były chmury i wiatr xD

@xGreatx Jak kupujesz wcześniej to masz taniej, bilety na ostatnią chwilę są zawsze tak żeby złapać desperatów lub tych co im nie zależy.
Ja leciałem do Tokio jeszcze taniej niż kolega lerlaone. Niewiele co prawda bo tu bardzo ładnie 1200 w jedną, ale ciut jednak taniej.
  • Odpowiedz
Jak kupujesz wcześniej to masz taniej, bilety na ostatnią chwilę są zawsze tak żeby złapać desperatów lub tych co im nie zależy.


@KaKari: Patrzę na październik, bilet w jedną stronę 3k.
  • Odpowiedz
@xGreatx: Miałem ustawiony alert i pewnego dnia spadło z 5k na 3400 więc się nie zastanawiałem tylko kupiłem. Potem jeszcze raz w Listopadzie osiągnęły tą cenę a dalej to już 5k+
  • Odpowiedz
@KaKari @lerlaone @sliti666 wyjazd przed mną dopiero. Możecie napisać jak ogarnęliście Internet na miejscu (sim czy może modem)? Jak z płaceniem w Japonii? Zabrać dolary? czy spokojnie wypłacić na miejscu Revolutem? No i każdą inną poradę plus co lepiej sobie darować albo czego nie pominąć z chęcią przyjmę :)
  • Odpowiedz
@Buendia: Ja wynajmowałem chatę na B2B i w pakiecie był Pocket WIfi. Jak nie masz to można kupić kartę z Internetem na lotnisku w automacie. Do JP brałem euro, które wymieniłem na jeny. Co do revoluta nie wiem, nie chciałem tam korzystać z bankomatu z racji prowizji i #!$%@? przeliczników.

JAPAN RAIL PASS sobie ogarnij na 7 dni jeśli chcesz jeździć shinkansenem, nawet da się na tym podróżować statkiem. Na
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Buendia Nie ogarniałem neta wgl. Okazało się, że w samym Tokio co chwila jest darmowe WiFi, uzupełniałem to mapką offline. Podobnie w Fujikawagchiko i Kanazawa, ale w ciut mniejszej skali.

Gotówkę ichnią trzeba mieć, trochę miejsc bierze tylko gotówkę. Ale płatności kartą też są w wielu akceptowane. Ja wypłacam cinkciarzem jak potrzebuję to z 20000 yen, pobiera 220 yenów prowizji.

Co do Japan Rail Pass, zajebisty. ALE jest aktywowany od konkretnej daty, więc musisz się zastanowić od kiedy zacząć go używać. Jak będziesz w Tokio to w Tokyo Station jest "Japan Rail Cafe" i tam są panie co sprzedają go i przy okazji są w #!$%@? pomocne jeśli chodzi o szczegóły.
A i jak kupujesz online to jest tańszy, tylko fizycznie musi ci przyjść voucher, który wymienisz na JR
  • Odpowiedz
@Buendia
JR Pass koniecznie jeżeli chcesz zwiedzić kilka miast - zwraca się już po 2 przejazdach. Można tak jak napisał KaKari zamówić na japońskiej stronie i wyślą do Polski ale jest też opcja zakupu w Warszawie w LogosTour - wydają voucher od ręki (doliczają 120zl za usługę ale przynajmniej nie ma stresu czy dojdzie).
Po wylądowaniu w Narita odbierasz bagaże i idziesz do ruchomych schodów prowadzących do linii kolejowych. przed bramkami jest biuro gdzie wymieniasz JRP na bilet i decydujesz od którego dnia jest aktywny.
Transfer z Narita do Tokyo przy użyciu Narita express który wchodzi w skład JR więc możesz użyć passa. Przyloty z Warszawy są o ~20 więc aktywując passa od razu tracisz jeden dzień. koszt NaritaExpress to 3000¥ więc opłaca się kupić osobno a pass aktywować od następnego dnia (jeżeli 14dniowy) lub od dnia kiedy wyruszymy z Tokyo do innego miasta. Osobiscie polecam 14dniowy z aktywacja następnego dnia ponieważ w Tokyo jest sporo linii pod JR więc nie płacicie za transport miejski (np Yamanote Linę która okrąża centrum Tokyo i można dostać sie wszędzie. Inna linia zawiezie was pod Disneyland Resort) więc warto bo jeden przejazd to 140-250yen. Metro i autobusy nie wchodzą w skład JRP ale używa się ich sporadycznie a koszt taki jak wyżej (140-250¥).
Aby z nich wygodnie korzystać polecam zakupić w automacie kartę SUICA -to taki prepaid gdzie macie środki. Kosztuje 1000¥ gdzie 500 to depozyt a 500 macie na przejazdy. potem w automatach można doładowywać gotówka. Uzywac tylko w autobusach (odbijanie się tylko raz) lub metro (odbijanie się na wejściu i wyjściu) a do pozostałych używać JRP.
  • Odpowiedz