Wpis z mikrobloga

Jakiś pomysł jak to solidnie zamocować?

Mam taki uchwyt jak na zdjęciu, w którym górne otwory na śruby nie są "dziurkami", ale wyglądają tak jak na obrazku (chodzi mi o to "poszerzenie" na górze). Mam też podstawkę pod laptopa, którą montuje się tak, że dwa metalowe bolce opiera się na tych wypustkach w kształcie litery "u", a śruby montażowe wkręca się przez te otwory poniżej. Niestety, przez to że mają one taki kształt jaki mają, to przy ew. uderzeniu od spodu mogą się one przesunąć znaleźć w tych dużych dziurach, górne bolce też wypadną ze swojego miejsca i laptop - jeb - ląduje na podłodze.

Mogę spróbować dokręcić śruby na maksa, ale jednak wolałbym zrobić coś, co sprawi, że te śruby po prostu nie będą mogły się do góry przesunąć... tylko nie wiem co :D

Pomysły?

Nie wiem jak to otagować, więc spróbuję #komputery #majsterkowanie (macie może jakieś patenty na to?), #remontujzwykopem (bo tu zawsze ktoś sprytny jest ;-) )
Pobierz Regis86 - Jakiś pomysł jak to solidnie zamocować? 

Mam taki uchwyt jak na zdjęciu, w...
źródło: 901105_wr_01
  • 13
@Regis86: te unkształtne i te o kształcie lizaka to górne mocowanie. Idea jest taka, że łepek śruby ma przez. Ile przejść swobodnie. Skręcasz śrubę w mocowany przedmiot, ale nie do końca. Przekladasz śrubę przez większy otwór, wsuwasz w u i opuszczasz przedmiot do dołu. Przedmiot wisi. Teraz dolne otwory w statywie i mozowanym przedmiocie powinny do siebie pasować. Wkrecasz w nie śruby, dokrecasz formę i wszystko jest pięknie. Jeśli otwory nie
Dzięki za odpowiedzi!

@strikingsurface: One pasują, tylko właśnie nie jest "pięknie", bo jak uderzę ręką w spód podstawki na laptopa, to przesuwam ją w górę, górne bolce wypadają z "u", a śruba przez ten duży otwór od "lizaka" i tyle było mojego laptopa. A nawet jakby śruba nie przeszła, to dalej podstawka będzie mogła chodzić góra-dół, co też mi nie pasuje do końca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
wystarczy do uchwytu dospawać nakrętkę i już tego nic nie ruszy


@DaneOsobowe: Czy jesteś jednym z tych Youtuberów, którzy robią "5 minute crafts", które wymagają pilarki tarczowej, ukośnicy, koparki i paliwa rakietowego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

OK, trochę przesadzam, ale niestety spawarki nie mam ;-)