Wpis z mikrobloga

@Kremufka2137 Specjalnie wygooglowalem co to znaczy indoktrynacja. Przecież ówczesny rzad, jak i struktury kościelne, były przeciwko. Raczej chcieli sprawę wyciszyć. Coś jak Komenda w Polsce.
@Kremufka2137 Przecież niesprawiedliwie go zabili. Prześladowanie chrześcijan, apostołowie do więzienia, albo na śmierć. Chrześcijanie kontaktowali się że sobą rysując znak ryby, inaczej nie można było zaufać nikomu. No to sprawę rząd z Żydami chcieli sprawę wyciszyć moim zdaniem. @Kremufka2137
@Blankow nie 3/4 tylko 1/3 bo tylu jest na świecie chrześcijan.
a co do pytania jak to się stało, to odpowiedź jest prosta - charakter tej religii trafia do mas, bo jest skierowany w dużej mierze do biedaków i prostaków. a ponadto ta religia ma charakter ekspansywny, gdzie nawrócenie jak największej liczby osób ma być zarówno zasługą dla nawracającego, jak i ratunkiem dla nawracanych.
Jak to możliwe, że Cieśla z Izraela. jest najsłynniejszą osobą na świecie.


@Blankow:

W pewnym stopniu odpowiedzi udziela Pismo Święte.

Dz 1:8 "ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi."*

Biblista John Gill tak skomentował ten fragment: "Ale otrzymacie moc...co oznacza moc Ducha Świętego, siłę od Niego do głoszenia Ewangelii
@kubako aż 3 kontynenty. Prawosławie to niewielka odmiana, z perspektywy Religi, los dzieli cie od farta w postaci drugiej szansy u Boga, w postaci czyści. A mi się wydawało, że bardziej dla uciensnionych i cierpiących. Po za tym Kościelni hierarchowie i królowie, byli najbardziej wykrzystalceni, a i tak stawiali na tę religie. Już nie wspomnę o zakonach wojowników, jeżdżących na wyprawy krzyżowe.

A co powiesz na to że okupowany Izrael, a wraz
aż 3 kontynenty. Prawosławie to niewielka odmiana, z perspektywy Religi, los dzieli cie od farta w postaci drugiej szansy u Boga, w postaci czyści. A mi się wydawało, że bardziej dla uciensnionych i cierpiących.


@Blankow: przyznam, że tego fragmentu nie zrozumiałem :(

Po za tym Kościelni hierarchowie i królowie, byli najbardziej wykrzystalceni, a i tak stawiali na tę religie. Już nie wspomnę o zakonach wojowników, jeżdżących na wyprawy krzyżowe.


@Blankow:
@Blankow: no trochę piszę po łebkach i skrótowo, bo to co mógłbym wyrazić to dużo szerszy temat, ale nie mam czasu a i tak wychodzą mi wielkie epistoły...

A wizja króla, miałem na myśli stare sumeryjsko-egipsko-babilońskie klimaty z których wcześni izraelici czerpali wzorce. To jest do tego stopnia, że w starym testamencie używane są tytuły boga w rodzaju król królów, które są de facto oficjalnymi tytułami którychś tam babilońskich czy mezopotamskich