Wpis z mikrobloga

Też Wam się rozmazuje obraz w PlayStation vr2? Wygląda tak jakby soczewki były brudne. Wyczyściłem soczewki gogli pod światłem, szkła okularów tak samo - nie widać żadnych smug. Zakładam, a tu dalej to samo, najgorzej to widać w menu PlayStation (biały guzik rozlewa się na boki czarnego tła, regulacja soczewek nie pomaga). Od początku tak mam, czy to może być spowodowane astygmatyzmem?

#playstation #playstation5 #ps5 #vr #psvr #psvr2
  • 24
@Victoremque zauważyłem że im lepszej jakości VR (Większe zagęszczanie pikseli na oko) to jest to bardziej widoczne. Na PSVR mi nie przeszkadzało, na Queście już tak. Poszedłem do optyka i zrobiłem okulary i jest różnica ogromna.
@litowo-polimerowy Możliwe, ale wychodzę z wniosku że zaparowane google @Victoremque by zauważył.
Też zależy od wielkości wady. Ja mam bardzo małą, grałem jakiś czas bez okularów a po zakupieniu ich zauważyłem jak duża jest różnica na Quest 2.

Najlepiej gdyby @Victoremque mógł porównać to na innych PSVR2.
@Victoremque Nie mam takiego problemu, co prawda znalezienie tego sweet spota czasem zajmuje chwilę ale jak już go znajdę to obraz jest ostry i nie mam problemów (ew gdy patrzę na rogi to jest rozmazany).

Może żeby wykluczyć twoja wadę wzroku to warto dać komuś spróbować i zobaczyć czy stwierdzi ten sam problem?
@PieceOfShit: Niestety, fresnelowskie. To jest ich wina, w Quest 2 sweet spot jest ciut większy, w PSVR2 ciężko niestety dostosować obraz w 100% pod siebie. W moim przypadku (mam też astygmatyzm) założenie okularów bardzo pomaga i o dziwo wcale nie ma potrzeby przysuwania soczewek bardzo blisko okularów - i radzę to robić z wyczuciem, bo możecie sobie porysować albo szkła w okularach, albo soczewki w VR :)
@Victoremque: myślałem na początku, że źle zakładam, potem że być może mam wadę wzroku o której nie wiem, a na koniec, że pewnie pannica mi porysowała okularami.

Prawidłowa odpowiesz brzmiała: Ostrość na zestawach VR za 3 koła nie równa się tv 4K OLED.

Ale i tak jest bardzo fajnie, duża cześć gier jest ostrzejsza niż Horizon.
@Ponury_przegryw: Niekoniecznie jest tylko taki efekt, każdy opisuje ciut inaczej, ja bym opisał bardziej jako lekko podwójne widzenie rozjechane pod danym kątem :).

@Victoremque A czy patrząc na wprost w założonych goglach to światło z guzika też Ci się rozlewa, czy masz na myśli sytuacje, w których zerkasz na coś skręcając samymi oczami? :) Jeżeli to pierwsze to wina wady wzroku, jeżeli drugie to taka natura tych soczewek.