Wpis z mikrobloga

  • 10
@gasu_kurobikari Nie, lepiej poszukać pracy w której jesteś szanowanym pracownikiem a nie słupkiem w elexu zarabujacym 3k netto albo za najniższa, a w dodatku pracodawca chce cie wydymac na każdym kroku jak np. Ppk. W jaki sposób wywnioskowałeś że lepiej być bezrobotnym niż zmienić pracę? Przecież przykład jaki podałeś wcześniej to istny żart... Ppk jest obowiązkowe dla każdego pracodawcy jeżeli utnie ci za to z wypłaty to nie wyobrażam sobie pracować w
@Palladyn400:
-odkładanie na PPK zamiast na jakieś IKZE, albo walenia siana w akcje państwowych spółek dywidendowych

oy #!$%@?, no szerokości mireczki, nie ma to jak bulić podwójnej składki emerytalnej, w sytuacji gdy zus za 40 lat prawdopodobnie zdechnie xDDDDDD

u mnie w robo wykruszyli się z tego nawet najtwardsi przedstawiciele elektoratu jak zobaczyli to słynne 'możesz sobie wypłacić kiedy chcesz' w praktyce xDDD
@eltanol3000
Jaki jest problem z wypłatą środkow ppk? Chyba dla ludzi po 50 roku życia którym problem sprawia sprawdzenie swojej poczty email xd Jedynie pierwsza wypłatę trzeba robić stacjonarnie, resztę online. Odprowadzasz 2% z swojej wypłaty a co miesiąc wypłacasz 3%, tego nawet nie można nazwać "oszczędzaniem". Więc może oświecisz mnie dlaczego rezygnować? Dlaczego ludzie są tak ograniczeni jeżeli chodzi o ppk to nie rozumiem xd
@HINI: uczestnictwo w PPK to ciężkie upośledzenie umysłowe na poziomie ekonomicznym i totalna niezaradności w zakresie inwestowania i zabezpieczania swojej przyszłości.
ale jak widać program trafił w punkt w zakresie odbiorców do których został skierowany.

przy zwrocie środków z PPK, uczestnik nie otrzyma całości środków z rachunku. Od oszczędności zostanie potrącony podatek od zysków kapitałowych, wszystkie środki pochodzące z dopłat od Państwa (te miały przecież premiować długoterminowe oszczędzanie) i 30% środków
@Palladyn400 biorąc pod uwagę, że przy wcześniejszej wypłacie środków nie dostajemy części wpłaconej przez państwo (bonusu na start i bonusów rocznych), do ZUSu trafia 30% wpłat pracodawcy i od całości naliczają Ci jeszcze 19% podatku belki, no o oczywiście biorąc pod uwagę że pieniądze na takim ppk tracą wartość wraz z inflacja, która obecnie to blisko 17% to nie ma żadnego finansowego uzasadnienia żeby zamrażać sobie środki w ppk. wypłata ich co
powiem ci że całkiem spoko kupiłem sobie ps5 za to, miesięcznie wpada mi tam okolo 180 zl od pracodawcy wyplacam z tego po opodatkowaniu okolo 150, doliczając drugie tyle moich wplat odłożyło się na ps5


@mirasKo-Kalwario: no to dobrze dla ciebie. spoko zabezpieczenie emerytalne.
gdybyś wpłacił tą kase na wyżej wspomniane przeze mnie IKZE, odliczyłbyś je sobie w 100% od podatku, dostał zwrot tych pieniędzy w rocznym rozliczeniu, a finalnie skończył