Wpis z mikrobloga

Cześć!

Już od dawna zanosiłem się na skatalogowanie moich pegasusowych dyskietek z dzieciństwa. I celowo mówię tutaj o dyskietkach ponieważ za dzieciaka ani ja, ani nikt z moich znajomych nie używał słowa "kartridż". Pozwolicie więc że zostanę jak drzewiej na osiedlu mawiali.

Chciałbym co jakiś czas, w wolnej chwili, wrzucić zdjęcie takiej dyskietki z krótkim opisem gry i może historii jej towarzyszącej. Każda jedna to pewien etap mojego 8-bitowego dzieciństwa. Potraktujcie to bardziej jako pamiętnik. W tym pierwszym poście może jeszcze nie będę się rozpisywał na temat samych "pegasusów" które posiadałem czy to jak, kiedy i z kim grałem. Myślę że taką notkę dodam w swoim czasie. W komentarzach zapraszam oczywiście do powspominania dzieciństwa :)

Na pierwszy ogień idzie gra która nie jest jakoś szczególnie znana czy nawet istotna dla mnie samego. Na obrazku widać wielki napis BATMAN oraz postać która jest bardziej ?Robinem? Postaci drugoplanowych nie rozpoznaję :) Napis COLOR 2001 oznacza oczywiście nic.
A jaka gra była w środku? Batman? Sratman XD
Gra to Monster in my Pocket stworzona na licencji znanych zabawek o tej samej nazwie. Co ciekawe, na rynku istniał hack rom tej gry w której główni bohaterowie to Batman i Flash - ale to nie w tym przypadku. Na tej dyskietce znajdowała się podstawowa niezmodyfikowana wersja gry.

Sama gra to bardzo przyjemna platformówka w której biegamy tyci postacią (jedną z dwóch do wyboru) po bardzo ładnie skontrowanych, olbrzymich etapach. Bardzo dużym atutem była możliwość grania przez dwóch graczy jednocześnie.
W tę grę tyrałem dosyć długo jednak moje umiejętności + brak możliwości zapisu równały się z maksymalnym dojściem do połowy gry.
Więcej na temat samej gry możecie dowiedzieć się z materiału arhn: link do wideo

Grę wspominam ciepło lecz bez dodatkowych szczegółów. Na pewno byłem jedynym posiadaczem tej gry więc stała się ona chodliwym towarem przy transakcjach wymiennych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#retrogaming #staregry #pegasus #gry #nostalgia #gimbynieznajo
Cwirasek - Cześć!

Już od dawna zanosiłem się na skatalogowanie moich pegasusowych dy...

źródło: P1440516

Pobierz
  • 6
@Cwirasek: Dodam, że hack Batman & Flash poza zmianą postaci, jest znacznie łatwiejszy.
Utrata punktów energii następuje randomowo, tzn. czasami po skuciu tracisz energię, a czasami nie (wydaje mi się, że mniej więcej 50/50). Rozpoczynamy także z 9-cioma życiami, zamiast ze standardowymi trzema. Sama rozgrywka, przeciwnicy, itp. są jednak tego samego poziomu trudności.