Wpis z mikrobloga

Hej, poszukuję pilnie komputera-laptopa, który będzie optymalny zarówno do #projektowaniegraficzne, jak i #produkcjamuzyki. To nie będzie mój podstawowy sprzęt, raczej tymczasowy, który na jakimś etapie pójdzie dalej, niemniej sytuacja wymaga, że będę go musiał mieć na wyjazdach.

Ogólnie nie mam bardzo dużych wymagań, bo moje projekty zazwyczaj nie są jakieś naprawdę mega hiper obciążające, niemniej Adobe PS i AI musi chodzić płynnie. Z racji digital painting musi też dobrze sobie radzić z pędzlami (bo wiem, że niektóre kompy potrafią przy tym ścinać). Premiere Pro i After Effect - tych używam sporadycznie i do mniejszych projektów, muszą działań w takim stopniu by dało się pracować, ale tutaj na dłuższy czas renderowanie i przycinki nie są problemem.

Budżet - do ok. 4 tysięcy. Niestety więc Macbook z M1 odpada. Tak jak wspomniałem - ogólnie nie szukam jakiegoś dopakowanego hiper-kolosa, bo te pieniądze wolę włożyć w stacjonarkę, tutaj niestety mogę wybierać tylko z gotowych "sklepowych" produktów. Musi to być coś w sam raz z dobrym stosunkiem cena-jakość rozsądnego i w sam raz.

#adobe #photoshop #illustrator #premierepro #aftereffects #komputery #komputer #pc #laptopy #grafikakomputerowa #grafika #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #digitalpainting #windows
  • 4
@GoddamnElectric: Lenovo Thinkbook o taki https://www.x-kom.pl/p/1065713-notebook-laptop-156-lenovo-thinkbook-15-i5-1235u-16gb-512-win11p.html

Mam 2 takie - jeden 14 cali i drugi 15 oba robocze do muzyki i offica oba działają spoko. Moja nawet gorze paramki mają bo procek 11 generacji a tutaj jest już 12 generacji w ofercie.

4300 ale też 300 zł jeszcze da się jakoś skołować a jak poszukasz to może dostaniesz nawet taniej.