Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie reklamacji telefonu Realme.
Otóż, dziś właściciel telefonu miał wypadek samochodowy. Telefon prawdopodobnie miał kontakt z wodą -rów (nie wiem w jakim stopniu, z zewnątrz wygląda ok). Wyświetla się taki komunikat: błąd połączenia baterii.
Telefon roczny, więc jeszcze na gwarancji (kupiony w xkom). Czy próbować oddać ma gwarancję/rękojmię? Jeśli serwis stwierdzi, że usterka jest z winy użytkownika, czy obarczą kosztami serwisowymi? Sam telefon jest niewiele wart, bo to budżetowy model
#telefony #android #smartfony #realme
  • 10
@rafal-masny: zanosisz do xkomu do salonu i zgłaszasz na rękojmię (musisz mieć swoje pismo, rękojmia jest lepsza niż gwarancja). Oni wysyłają na serwis i najprawdopodobniej dostaniesz odmowę naprawy ze względu na zalanie + wycenę naprawy + informacje że musisz podjąć decyzję w X czasie, a inaczej odeślą. Obecnie masz w telefonach higroskopijne wskaźniki które potrafią przy dużej wilgoci się zabarwić jako zalanie, więc raczej bez szans na udaną rękojmię. I najprawdopodobniej
@Paayor: telefon się włącza. "działa" normalnie, dopóki nie spróbuję podłączyć go do ładowania. Wtedy przez chwilę jest Ikona ładowania i po chwili znika ta ikona. A sam telefon wyrzuca komunikat
Telefon mogę normalnie włączać i wyłączać. Ale już go nie używam, bo zostało ileś procent baterii i już nie wstanie. Więc udało się skopiować dane i leży teraz
Pobierz
źródło: Screenshot_2023-02-24-19-19-20-16_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817
@rafal-masny: jak do pc podpinasz to samo? Dane się zgrywają a telefon się nie ładuje? Brzmi po prostu jak jakaś logiczna blokada po wykryciu konkretnego, niepożądanego zachowania. Mógłbyś spróbować reset do fabrycznych, ale może nie pomóc - najprawdopodobniej muszą wgrać od nowa soft lub połączyć się jako admin do bootloadera.