Wpis z mikrobloga

@Logan00: najgorsze, że to prawda xD Wiedziałem, że są jakieś tam opłaty, ale przekonałem się o tym na własnej skórze rok temu. Kupilem mieszkanie, przepisałem licznik na siebie i zacząłem remont. Minęły 2 miesiące przychodzi rachunek 120zl za kilkadziesiat godzin świecenia żarówki i kilkanaście minut używania wiertarki xD Samego prądu chyba za 4zl, a reszta opłaty stałe.
  • Odpowiedz
  • 137
@Tigermass: prąd jest taki drogie bo te #!$%@? nas na opłatach z dupy kroją. I jak w tym kraju może być dobrze? Nie będzie jak takie #!$%@? będą rządzić. :/
  • Odpowiedz
@Tigermass: nope, opłaty stałe są dość niskie, 12-20 zł miesięcznie w zależności od mocy przyłącza, ty liczysz razem z opłatami handlowymi za różne dziwne usługi typu ubezpieczenie sprzętu albo wizyty elektryka. Sam podpisałeś taką umowę i się dziwisz: P
  • Odpowiedz
@Tigermass: Spójrz raz jeszcze na ten rachunek bo piszesz głupoty.
Opłat stałych to tam masz całe 9,23zł netto, w dodatku nie wkleiłeś całej faktury tylko jej fragment i nie wiadomo ile zapłaciłeś za samą energię, aczkolwiek będzie to pewnie 126,63zł brutto.
Opłata sieciowa zmienna całodobowa to po prostu dystrybucja, liczona od kWh (wystarczy spojrzeć w tabelkę...). Chyba nie myślałeś, że ktoś ci dostarczy energię za darmo? Gdybyś zużył 0kWh to ta
  • Odpowiedz
@Tigermass tak jak kolega wyzej napisale oplaty stale to w zaleznosci od mocy umownej jakies 20-30zl, reszta to oplaty za dystrybucje, przesyl energii. Jakbys zuzuyl 0kwh to zaplacilbys jakies pare zlotych, tak jak moi klienci z PV na zasadach prosumenckich
  • Odpowiedz
@Logan00: Ja kiedyś zrobiłem wyliczenia i uwzględniając te wszystkie opłaty wyszło, że droższa taryfa 99gr za kWh, tańsza 54gr za kWh
I tyle w praktyce się płaci, z tym że to było jeszcze 2022r. Gdzie sama energia czynna, droższa - 0.51zł za kWh brutto
tańsza - 0.35zł za kWh brutto. Z tego wiadomo że w droższej 0.48zł brutto za kWh to są dodatkowe opłaty a nie prąd
a w tańszej 0.19zł
  • Odpowiedz
Minęły 2 miesiące przychodzi rachunek 120zl za kilkadziesiat godzin świecenia żarówki i kilkanaście minut używania wiertarki xD


@Tigermass: Nie mam pojęcia z kim podpisałeś umowę, ale zapewne dostałeś rachunek wyrównujący za poprzedni rok (w sumie poprzedni właściciel dostał, ale przyszedł do ciebie) + faktury z prognozami. Jeżeli zapłacisz za dużo to korekta będzie na wyrównaniu. Tak to przynajmniej wygląda w PGE.
  • Odpowiedz
Chyba nie myślałeś, że ktoś ci dostarczy energię za darmo?


@michcio: no ale #!$%@?, KTO mi ten prad dostarcza? Chodzi koles i w wiaderku nosi czy jak? Infrastruktura juz jest, prad w tej infrastrukturze tez, czy bede uzywal czy nie, wiec nie rozumiem czemu mialbym za to jeszcze placic. No, ale ty pewnie z tych, ktorzy uwazaja, ze system numerowania miejsc w pociagach PKP jest logiczny ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Infrastruktura juz jest, prad w tej infrastrukturze tez, czy bede uzywal czy nie, wiec nie rozumiem czemu mialbym za to jeszcze placic. No, ale ty pewnie z tych, ktorzy uwazaja, ze system numerowania miejsc w pociagach PKP jest logiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: I myślisz, że ona już będzie do końca świata i nie trzeba przy niej nic robić?
W 2023 roku, gdzie praktycznie 3/4 sieci
  • Odpowiedz
@Tigermass: ułatwię ci liczenie na przyszłość: jak masz napisane jednostka 1/MC to znaczy że jest to stałe, jak masz napisane xxx kWh to jest to opłata zmienna zależna od zużycia. Moi rodzice regularnie wyjeżdżają na kilka miesięcy a ja im opłacam rachunki, będąc w taryfie G11 i przyłączu bez indukcji opłaty stałe to 24.40 za dwa miesiące kiedy zużycie wynosi dosłownie 0 bo korki są wyłączone.
  • Odpowiedz