Wpis z mikrobloga

Szanowni wykopowi eksperci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dostałem symulację kredytu hipotecznego na 10 lat z oprocentowaniem stałym na 5 lat : 8,16%

ryzykować kredyt ze zmienną stopą? obawiam się, że cykl podwyżek stóp się skończył.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maskotkadomowa: ktoś ostatnio pisał ze PKO ma znikoma marze i daje na jakieś 7.5, nie wiem na ile to farmazony były czy prawda ale być może nie masz najlepszej oferty; bierz na stałych i refinansuj jak spadną (w co osobiście wątpię w perspektywie następnych kilku lat)
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: W październiku była promocja w PKO BP na 0,40% marży przez 5 lat + stała stopa bazowa, wychodziło ok 7,50-7,75%. Teraz już chyba tej promocji nie ma i standardowa marża to 1,40% + stała stopa (dzisiaj 6,96%), wiec końcowo jakieś 8,40%
  • Odpowiedz
@maskotkadomowa: W kwestii rodzaju oprocentowania myślę, że warto rozważyć kilka scenariuszy. Niestety, ale nie da się ocenić, który z nich się sprawdzi. Można też posiłkować się wypowiedziami analityków, jednak one często nie są trafne. Ciekawy przykład niżej.

https://biznes.interia.pl/waluty/aktualnosci/news-kiedy-stopy-procentowe-w-polsce-zaczna-rosnac,nId,5156675

W przypadku dalszych wzrostów stóp procentowych bez wątpienia wybór czasowo stałego oprocentowania będzie
  • Odpowiedz