Wpis z mikrobloga

Wydano już pozwolenie producentom na dodawanie owadów do wszelkich produktów spożywczych.
Teraz moi drodzy jesteśmy zobowiązani do czytania składów produktów. Zobowiązali producentów do napisania, co tam zostało dodane, ale niestety będzie po łacinie.

PAMIĘTAJ, KIEDY PATRZYSZ NA SKŁAD PRODUKTU :

‼ 1. Żółte robaki mączne - Tenebrio molitor.
(Powszechnie nazywane mącznikami, żółtymi mącznikami, wełnowcami, ciemniejącymi chrząszczami )

‼ 2. Karaluchy - Blattodea.

‼ 3. Konik polny domowy - Acheta domesticus.

‼ 4. Szarańcza wędrowna - Locusta migratoria..

‼ 5. Robaki Buffalo - Alphitobius diaperinus.

Bardzo dużo pasożytniczej flory dadzą nam te owady.
Chityna jest twardą zewnętrzną osłoną owadów, które niszczą narządy wewnętrzne i powodują choroby , takie jak :

1. DYCHAWICA.
2. ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY.
3. RAK.
4. TOCZEŃ UKŁADOWY.

Owady są rezerwuarem flory pasożytniczej i patogennej, która poraża narządy człowieka. Nie można pozbyć się tych pasożytów z organizmu.

Jeśli patrzysz na składy produktów , przeczytaj :
E -120-karmin (czerwony barwnik) to mieszanka robaków cachinel.
E - 904- SZELAK . Jest to produkt odpadowy robaków. Robaki żyją w krajach subtropikalnych.

Kochani ‼️‼️ jak się kupuje produkty, to trzeba czytać treść.
Owady są obecnie dodawane do wyrobów cukierniczych, piekarniczych, makaronów, wyrobów ciastkarskich i napojów.
Pobierz RdzaSpi - Wydano już pozwolenie producentom na dodawanie owadów do wszelkich produktó...
źródło: temp_file.png6039699436697829023
  • 68
@general-lufa: ojezurobakiwskładzie!!!1111 ale paróweczki z zawartością mięsa 10% to ok? Wędliny napakowane taką ilością wody, że aż można je wyciskać jak gąbkę... A jak jest woda to jest mniej wartości odżywczych, trzeba dodać więcej chemii, żeby to miało w ogóle jakiś kolor, zapach, smak i żeby nie zaśmierdziało się po kilku dniach. A tu nagle kurła robaczki przeszkadzają, każdy teraz bedzie czytał skład :D
@eltanol3000 aż mi się przypomniało jak ostatniego lata ,prosto z drzewa jadłem czereśnie i tak sobie jadłem, jadłem i się dziwiłem czemu one takie jakieś słodko gorzkie w smaku. A one były z wkładką białkową
@RdzaSpi: Łoo matko, dawno takiego odklejenia nie czytałem.
Bzdury wyssane z dupy, co tylko w prawakoidalnym umyśle mogły się wytworzyć.

Bardzo dużo pasożytniczej flory dadzą nam te owady.

Co to jest 'pasożytnicza flora'?

Chityna jest twardą zewnętrzną osłoną owadów, które niszczą narządy wewnętrzne i powodują choroby

Ta sama chityna którą mamy w grzybkach. Ale grzybki są mniam. I ta sama chityna, której enzymy rozkładające mamy w przewodzie pokarmowym od setek tysięcy
@RdzaSpi: taka trochę gówno prawda, mam atopowe zapalenie skóry i to jest błąd genetyczny(a raczej problem podczas rozwoju płodu/ rozwoju skóry) a nie coś czego się nabawisz od jedzenia xD i to się ma całe życie a nie pierdnął i masz od kilku robaków
Ostatnio zrobił się niezły wysyp troli od robali. Wyśmiewają i obrażają każdego kto jest przeciw. Lewacy to by gówno zjedli jakby im ktoś z EU powiedział, że to jest eko i klimat uratuje xD
Niech "elity" zaczną od siebie. Niech prezio warszafki sobie chodzi piechota i przestanie jeść mięso i nabiał. Niech urszulka sobie pojeździ rowerkiem zamiast latać 40km odrzutowcem. Niech schwab zamieni S8 na hulajnogę. Wszystkim nakazują a sami maja bebzony
@ZywiolakDebilizmu @GregPelka
ja tylko czekam aż ktoś nagłośni, że w pieczarkach (chyba w jedynych organizmach żywych nadających się do spożycia) znajduje się hydrazyna - silnie toksyczny reduktor, używany jako paliwo do rakiet i łodzi podwodnych, czynnik rakotwórczy jakich mało, bez kombinezonu nie podchodź, bo uszkodzi DNA XD Przecież tym debilom przepali to styki ( ͡° ͜ʖ ͡°)