Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jak po 3-4 miesiącach od wysłania CV przychodzi informacja, że "do kolejnych etapów zdecydowaliśmy się zaprosić innych kandydatów", a ja już dawno zapomniałem firmę i stanowisko, na jakie aplikowałem. A jeszcze zabawniejsze, gdy po takim okresie dzwonią zapraszając "na pierwszy etap rekrutacji" i mają jeszcze pretensje, że po kwartale pojęcia się nie ma o co chodzi.

#pracbaza #praca #rekrutacja #rozmowakwalifikacyjna
  • 7
  • Odpowiedz
Tzn jezeli sobie nie przypomnisz po 2-5 zdaniach wprowadzenia to rzeczywiscie maja troche racji


@programista15cm: huopie, nie zgadzam się. Akurat obserwuję w tej chwili mojego zioma marketingowca z ogromnym doświadczeniem. Kończy mu się okres wypowiedzenia (to on zdecydował się odejść z obecnego miejsca pracy) i szuka nowej roboty. Dla ludzi z jego umiejętnościami jest ponad 400 aktywnych ogłoszeń w jego rejonie. Interesujących z jego perspektywy jest koło 80 i na nie
  • Odpowiedz
Nierealne. Jak dzwonią do niego, to prosi o chwilę i po prostu sprawdza ogłoszenie, na jakie się odzywają. I to jest normalność


@andrzej-tester: nierealne zgoda.

ale sprawdzanie ogloszenia to troche XD przeciez gadasz z zywym czlowiekiem - ktory i tak Ci musi odpowiedziec o firmie i robocie, to po co cos sprawdzac?

Chyba cos zle zrozumiales, bo moj post mial miec inny wydzwiek.
W IT jest podobnie, ale nawet aplikujac na
  • Odpowiedz
Rozumiem, ze nie pamietasz tego na wyrywki, ale o tym mowie. Ktos dzwoni i zaczyna nawijac, a to chyba zaczynasz trybic po jakims czasie opowiesci.


@programista15cm: nie po 3 miesiącach od odpowiedzi na ofertę, nie jeśli w sumie odpowiedziałeś na około 80 ofert (to prawie 2,5 razy więcej niż 30), no niestety ale nie.
  • Odpowiedz
@programista15cm: ja tak nie mam. W dupie mam logo firmy czy kraj pochodzenia. Sprawdzam stack i widełki, ale to będzie we wszystkich firmach do których aplikuję podobne. Nazwa firmy? jak wysyłam cv to jest to ostatnia rzecz o której myślę. no chyba, że meta, google itp, ale czy firma się nazywa Janusz Code, czy janusz studio to mam to w pompie.
  • Odpowiedz