Wpis z mikrobloga

@programista15cm: Chyba wszyscy podłączają kominek w ten sposób. Nie wiem w jaki sposób kominek mógł by wybuchnąć, musiało by naraz zabraknąć prądu i wody. Co prawda łatwo zagotować wodę (uruchomić chłodzenie), ale z czasem nabiera się wprawy i taki kominek jest super alternatywą np. gdy zabranie prądu. (wystarczy mały ups do dwóch pompek obiegowych). Sam u siebie zamierzam montować kominek i pompę ciepła, ewentualnie gaz. Mam kilku znajomych co dogrzewają
  • Odpowiedz
@piant: z tego co zrozumiałem to ma przepustnicę i nawet chyba lambdę. Temperatura spalin też nie może być zbyt niska ze względu na sądzę i skraplanie.

Automatyka pelletu sama rozpala i dorzuca pellet żebys miał ciepło, kiedy nie masz ochoty się bawić w palacza
  • Odpowiedz
@programista15cm: ło panie 20k za kominek, montaż, bufory itp to już masz lekko 30 a pewnie bliżej 40 z całą obróbką. Nie lepiej jakąś elegancką kozę? ciepło i tak rozejdzie się po domu w jakimś stopniu. Jak sam piszesz o zajawce palenia to wydaję mi się automat zbędny. Tak to musisz skoczyć po drzewo, rozpałka. Cały proces przygotowania od czyszczenia, układania drewna itp. Generalnie ten kominek i jego funkcję wyglądają
  • Odpowiedz
automat zbędny.


@libros: wat? Przeciez jego sie zdalnie odpala, zanim przyjedziesz do domu. Ja tam nie bede 24/365 przeciez, mam zycie.

Poza tym ma zbiornik 400kg pelletu, a ja nie bede palil non stop, bo moge byc czyms innym
  • Odpowiedz
@bajcik:
jakie masz zrodla ciepla, jakiej mocy, ile zajmuje ladowanie?
jak ogrzewasz dom, ile ma metrow, czy ma duze przeszklenia, jakie ocieplenie?
czy bufor ma czujnik temp w srodku (ile Ci trzyma - jak szybko w nim spada temperatura)?
czy subiektywnie jestes zadowolony z rozwiazania, jakie napotkales trudnosci podczas projetkowania, realizacji, uzytkowania?
czy wybralbys ponownie wiekszy / mniejszy bufor - czemu?
jaka masz automatyke (o ile masz)?
  • Odpowiedz