Wpis z mikrobloga

KIedyś w mojej pierwszej krótkiej robocie na grafika, będąc na miesięcznej umowie probnej, manager chciał, zebym zrobil jakiś kreatywny banner na aukcje allegro przedstawiający różne produkty sklepu i jako inspiracje wysyłal mi bannery (tylko bardziej skomplikowane) z tego typu "podstawkami" na których stoją produkty. NIe wiedzialem jak cos takiego zrobić i dawałem inne propozycje, ktore ostatecznie nie za bardzo przypadły mu do gustu i to zaważyło o tym, że nie dali mi umowy. Teraz sobie o tym przypomniałem. I znowu zastanawiam sie jak cos takiego zrobić. Czy to efekt zrobiony w programie 3D, czy moze bierze sie do takich rzeczy odpowiedniego stocka? (nie mialem dostępu do niczego płatnego).

#grafika #grafikakomputerowa
essos - KIedyś w mojej pierwszej krótkiej robocie na grafika, będąc na miesięcznej um...

źródło: banner_47125321_f82f7a33-7dd8-4f3b-9c8b-e1f4c7d143e2

Pobierz
  • 11
@loczyn: A jakbyś to zrobił w Photoshopie? Albo nawet w blenderze, bo trzeba jeszcze dopasować perspektywe do produktow ktore mają na tych pdstawkach stać
te podstawki to sam mogłeś narysować. Prostokąt, dwie elipsy, nałożenie gradientów i zrobione.


@radziu_11: Raczej nie jest tak łatwo, jesli ma to wygladac realistycznie i pasować perspektywą.
@essos: W Blenderze to opierdzielenia w 10 minut, w photoshopie tez do ogarniecia, no nie dziwie sie ze umowy nie dal. @essos
Ale jaki masz problem z perspektywa? Serio?

Znaczy dobra kiedys pracowales jako grafik czy nadal pracujesz?
@essos: Na tym obrazku co pokazałeś, to perspektywą nie pasuje (popatrz na podstawę telefonu). Nie wiem też czego oczekujesz od @loczyn w kwestii jak to zrobić w Blenderze, bo ustawienie cylindra, danie lekkiego bevela na krawędź, ustawienie światła i render to są absolutne podstawy podstaw. Potem bierzesz to do softu, w którym robisz baner, ustawiasz cylindry co sobie wyrenderowałeś, dorabiasz cienie i już (chyba w tym przypadku będzie wygodniej je sobie
Nie wiem też czego oczekujesz od @loczyn w kwestii jak to zrobić w Blenderze


@sm_m:

No jakiejś konkretniejszej odpowiedzi jak to zrobić. Bo nie pytałem jakich programow uzyc Pewnie nawet da sie to zrobić w illustratorze, No i mowił też o Photoshopie. Jesli to proste to tym bardziej mozna odpowiedizęc, bo tzn. ze da sie opisac słowami. A on widać, ze pisze tylko po to zeby jakoś dopiec, a pytanie z
@essos: Ziom, nawet Ci się nie chciało wpisać zapytania do googla.

ze da sie opisac słowami.

Da się ale nie będę marnować na to czasu skoro jest to w Internecie.

Zresztą nie byłem grafikiem 3D, wiec nie musiałem wiedziec

Grafikiem też nie byłeś, po prostu używałeś Photoshopa i tyle.