Wpis z mikrobloga

Kupiłem Samsunga S95B i mam z gnojem koszmarne problemy z podłączonymi sprzętami. (wersja systemu 1430). Ma jakiś absurdalnie spieprzony system operacyjny, ale po kolei:

1. Soundbar podłączony przez Bluetooth nie włącza się jeśli przejdzie w standby (połączony przez soundconnect). Jeśli podłączę go złączem optycznym (nie ma on HDMI, to stary soundbar Samsunga), to nie moge zmieniać głośności pilotem od TV, mimo że na poprzednim TV Samsunga mogłem XD
2. PS5 włącza się ZA KAŻDYM RAZEM jak włączę TV. Nie mam pojęcia czemu, ale zawsze jak TV wejdzie do SmartHuba, to jeb, odpala się konsola. Nawet jeśli nie była ostatnio wybieranym źródłem xD
3. Dekoder Horizon od UPC czasem nie nadąża za wybieraniem kanału z pilota Samsunga. Wbijam np. 511, a on rozumie "5", albo "51", albo nic xD
4. Tryb gry nie wyłącza się po wyłączeniu PS5 (jest w "auto") przez co ekran jest w ciul za mocno doświetlony pod HDR.

Czy ktoś kto ma ten telewizor ma podobne problemy, ewentualnie wie czy można liczyć na pomoc techniczną Samsunga albo jakiś ich update do firmware? Czy jak wyjdzie S95C to juz w ogole lepiej #!$%@? ten model za okno?

I tak, mam włączony "Anynet+" oraz odpalone "rozszerzenie sygnału wejściowego".

#samsung #telewizory #telewizor #kiciochpyta #oled
  • 6
@darth_tazar: 2. Nie mam jak teraz sprawdzic, ale trzeba wyłączyć tą funkcje w ustawieniach konsoli a nie tv. Mam dokładnie ten sam zestaw i chwile tego szukałem, natomiast trzeba grzebać w ustawieniach ps5.

4. Tu w sumie dziwna sprawa, u mnie też to występuje ale przez jakieś 3sekundy i tryb obrazu się automatycznie zmienia na filmmaker
@darth_tazar: a jeszcze odnośnie soundbara, połącz go optykiem i wybierz opcje dźwięku tv+soundbar, powinno aktywować się wtedy Q-symphony (grają oba sprzęty) natomiast tu pytanie jak stary to jest soundbar i czy to obsługuje.
@ostr96: omg, byłem pewien że nikt nie odpowie na "wykopie 2.0" bo nikt tu nie zagląda xD

2. w PS5 sa 3 opcje: 1. połączenie z HDM i dwa pod nim 2. One-Touch (włącza TV jak włączysz konsole) i 3. Wyłączanie TV jak wyłączysz konsole. To pierwsze trzeba wywalić? Bo znalazłem chwilowe obejście, czyli przełączam źródło na dekoder i dopiero wyłączam konsole, ale to nie chce zawsze działać.

a z soundbarem