Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci spędziłem dzisiaj godzinę na telefonie po ofertach z obserwowanych otodom pod kątem kredytu 2%. jak ktoś twierdzi, że nie ma ruchu na rynku, że ludzie nie kupują to niestety jest odklejony, bo w 2 ofertach (bez żadnych "rezerwacja" w treści na otodom) zostałem odbity, że raczej nieaktualne bo trwa finalizacja procesu kredytowego, w jednej z ukrytą ceną ale w/g filtrowania cen tą ukrytą ceną było 750k (wspomniany wczoraj jhm) zostałem poinformowany, że cena nie jest żadne 750 tylko 849 + 110 za 2 miejsca w hali (ponad 11k / metr)
generalnie każde mieszkanie które wydaje się spoko ale się nie sprzedaje jest jakiś solidny defekt typu 0 miejsc postojowych do mieszkania, rezerwacja, inna cena niż w ofercie (wyższa rzecz jasna). ponieważ nie jestem mitomanem mogę zainteresowanym udostępnić linki do w/w kejsów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dużo powodzonka oczekującym na spadki, ale też takim przegrywom jak ja, pogodzonym ze stanem obecnym i chcącym coś kupić żeby Pan PiS i Pan Podatnik coś w końcu doł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@affairz: tak praktycznie zawsze było, tutaj na wykopie jest inny świat. Naganiacze na spadki to osobny przypadek, który nie wiem komu służy, ale nic co piszą i pisali się nie sprawdza i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Przykre tylko, że ludzie zamiast sami decydować o sobie, to czytają te bzdury tutaj o spadkach, analizy itp. Ci ludzie nigdy nie wyjdą poza analizy, nie ma na to szans. A jak wyjdą to
@affairz: mógłbyś podesłać mi te kejsy na pw? Też zaczynam myśleć nad kupnem czegoś w Łodzi, może akurat oszczędzisz mi czasu i złudnych nadziei że cokolwiek sensownego będzie się dało kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@markier: jednego o to pytałem, to powiedział że nic nie da rady, bo miejsca postojowe przypisane do mieszkania i nie puści ich bokiem obniżając cenę mieszkania (przenosząc ją na wyższą cenę miejsc) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@affairz: No to 55*10k to 550k... I tak drogo jak na Łódź, w 17k z innego wątku aż trudno uwierzyć. Żartowałeś kiedyś, że jesteś za biedny na Warszawę, pociesz się, że za chwilę Łódź i Warszawa będą w tej samej cenie, więc wiesz. ;)
@brevokz01: ja nie jestem statystykiem-badaczem rynku. nie interesują mnie CAŁE inwestycje, % ich sprzedaży itp itd. pytałem o konkretne mieszkania w konkretnych inwestycjach, dzisiaj były to: jhm helenów park, marina (wtórny), szeregówka koło szatoni, szeregówka koło rąbienia, maxbudu koło zdrowia, srebrzyńska park
@affairz: Podobne spostrzeżenia w Warszawie, dobre lokalizacje schodzą bardzo szybko zarówno na pierwotnym jak i wtórnym. Na rynku mimo pewnej stagnacji od roku dalej jest sam odpad. Ceny mieszkań od roku są stałe ale stawki lekarzy prawników i programistów rosną #!$%@? szybko więc i popyt na nieruchy nie spada.