Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady, kupiłem ,, Kabel prądowy ziemny YKY 1kV 3x1mm²
miedziany na napięcie znamionowe 0,6/1kV," No i teraz mam problem bo nie wiem czy nie za słaby do takiego automatu bramy : https://otwieramy.com/product-pol-6860-BFT-ATHOS-AC-KIT-A40-zestaw-automatyki-do-bram-skrzydlowych-o-wadze-do-400kg-i-dlugosci-skrzydla-do-4m.html
Wyczytałem że zalecany jest do bram o przekroju 1,5mm , a ja mam 1mm. Fachowcem od prądu nie jestem, ale może jednak ten kabel da sobie rady? Dziękuję za podpowiedź, tak to jest jak się najpierw zamawia a później czyta. #elektryka #pytaniedoeksperta #fejsfak #budownictwo
piotr-antyn - Potrzebuję porady, kupiłem ,, Kabel prądowy ziemny YKY 1kV 3x1mm²
miedz...

źródło: akabelelelelekaaa

Pobierz
  • 7
automatu bramy :


@piotr-antyn: ale g. nawet nie próbują udawać że każdy może to odblokować (te trójkątne klucze można kupić w każdym markecie)

A co do pytania nawet jakby to przy ruszaniu ciągło 1kW to nadal z palcem w dupie wystarczy 1mm^2, bardziej problemem może być zabezpieczenie kabla przed przegrzaniem, B6 kto wie może wybijać.
@piotr-antyn: Tak jak wyczytałeś zalecany przekrój przewodu to 1,5mm w górę. Przy twoimi napędzie wystarczy przekrój 1mm. Jak chcesz zrobić to dobrze to kup nowy kabale tak jaki jest zalecany czyli min. 1,5mm^2
@piotr-antyn: Ja tylko piszę jak powinno się to zrobić tak byś za parę lat nie musiał przekopywać podwórka by wkopać nowy kabel bo Ci się upali przewód, wymienisz napęd na jakiś z mocniejszym silnikiem lub będziesz chciał dołożyć np. oświetlenie przy bramie. Dałeś za napęd ponad 2k to warto dołożyć parę stówek by nie wracać do tematu za jakiś czas a przewód 3x1 zostaw sobie np. do oświetlenia w ogrodzie czy