Wpis z mikrobloga

Wybieram się do Austrii na szybki trip a konkretnie do Wiednia. Pewnie jakoś na początku maja, najtańszym lotem i pewnie tylko z bagażem podręcznym. Czy orientuję się ktoś czy znajdą się góry w które będę mógł się wybrać na jeden dzień? Jak patrzę poradniki to większość to są wyprawy kilku dniowe a ja biorę ze sobą tylko bagaż podręczny xD tym bardziej że chce poświęcić 1 dzień w górach. Jestem totalnym początkującym i jedynie gdzie wszedłem to Kasprowy Wierch. Może ktoś już robił taką wycieczkę i chętnie podzieli się tą wiedzą :D

#gory #trekking #austria #wieden #wakacje
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@Ridez ja planuje Insbruck. po prostu wpisałam miasto w google, pokazało mi atrakcje, najbliższe punktu z gondolami i tyle.
  • Odpowiedz
@Ridez: Nie mając auta, nie znając okolic i dysponując tylko jednym dniem nie zobaczysz nic szczególnie lepszego niż w naszych Tatrach. W odległości jednej godziny autem od Wiednia jest np Schneeberg, Rax, Semmering (wraz ze słynnymi wiaduktami kolejowymi), Hohe Wand więcej info tutaj: https://www.wieneralpen.at/en/regions-of-the-vienna-alps
W/w miejsca posiadają często bezpośredni lub z jedną przesiadką dojazd pociągiem z Wiednia.

Może po prostu wybierz się na Kahlenberg i zejdź winnicami do Nussdorfu?

Jeżeli marzą
  • Odpowiedz
  • 0
@yale: wynajmiemy samochód i poszukamy tras tam gdzie wymieniłeś tzn. Schneeberg, Rax, Semmering, blisko Wiednia więc idealnie dla nas. Dzięki wielkie za pomoc.
  • Odpowiedz