Wpis z mikrobloga

#kartygraficzne #pcmasterrace Kto z was miał okazję potestowac technologie nvidii w kartach najnowszej serii? Chodzi oczywiscie o DLSS i frame generation? W teście na pure.pc przyrost klatek jest ogromny i 4070ti przebija 4090 bez DLSS i FG. Czy to nie wpływa negatywnie na jakośc i wyrazistość grafiki? 4070 w takim razie przebiły 4080 i to by była bomba, bo 4070 ma być tani. W sensie tani jak na tę serię :) jakieś 3000 zł. To sprzedałbym rx 6800 XT który klęka przy RT. Ale ogólnie w 4k i ultra detalach radzi sobie ten radeon dobrze i szczerze polecam te kartę. Fajnie jakby DLSS i fg działały jak trzeba to 4070 namieszał by na rynku kart i wiele modeli by taniało w tym używane.
  • 8
@Piotrrulla: tv 4k 60hz i monitor 2k 60hz i przy 4k ultra to już czasem fps spada poniżej 30. Zaraz potestuje wersję od AMD. Sciągnąłem uaktualnienie fsr 2.2 ponoć ulepszone, zaraz może w czymś przetestuję. @majk3l Jeśli tak jest to wtedy chyba nie ma to większego sensu.
DLSS i frame generation


@Starr: DLSS działa bardzo dobrze tutaj niestety AMD musi znowu gonić.
Frame generation tutaj sporo zależy od gry w jednej działa super w drugiej niestety łatwiej dostrzec bugi graficzne.
no to wypróbowałem Fsr w Cyberpunku. Niby wgrałem do niego fsr 2.2 chociaż w ustawieniach pokazuje 2.1. Na moim zestawie w 4k na ultra jest dosyć płynnie. Po włączeniu tej jednej opcji na psycho już gra zwalnia.
Po załączeniu Fsr na quality robi się z powrotem płynnie. Różnicy w grafice nie jestem w stanie wyczuć ale, jakaś różnica na pewno jest.
To sprzedałbym rx 6800 XT który klęka przy RT. Ale ogólnie w 4k i ultra detalach radzi sobie ten radeon dobrze i szczerze polecam te kartę.


@Starr: szczerze mówiąc nie wiem, czy to dobry deal. Już teraz zobacz sobie testy 6800 XT vs 4070 Ti. W wielu tytułach te karty wypadają bardzo podobnie. Nvidia co prawda lepiej sobie radzi w RT i ma swoje DLSS ale.
4K + RT potrafi przeorać
@Starr: Nie wypowiem się o FG (bo to ma zapewnić tylko płynność), natomiast DLSS troche obniża jakość niż natywna grafika, aczkolwiek w najnowszym DLSS jest ogromna różnica,
np mam DLSS 2.2 w RDR2 i jest bardzo duży downgrade grafiki, ale większość gier wspeira już nowy DLSS 2.5 i prawie nie widać różnicy między natywnym 4k.

Np. Grając w Death Stranding mam przyrost z 70 na 110FPS i nie dość, że karta