Wpis z mikrobloga

hej Mirki, stoję przed wyborem hostingu dla dużego portalu. średnio się na tym znam dlatego pytam o jakieś konkretne rady lub polecenia

musi być szybki, mieć SSL, pocztę, kompatybilność z Wordpress, pomieścić tone zdjęć na stronie (więc najlepiej 1tb), no i czym taniej tym byłoby lepiej

znalazłem ciekawą ofertę na netstrefa ale zero ocen, co sądzicie o tej firmie?

#hosting #it #wordress #programowanie
  • 2
@rivers666: Nie wiem czy nie wyszłoby Ci taniej zakupić VPS/serwer dedykowany + administrację.
Moglibyśmy Ci stworzyć ofertę indywidualną na dyskach SSD NVMe, jeżeli zależy na szybkim wczytywaniu strony, ale cena nie należałby do najniższych.
W przypadku gdy posiadasz "tonę" zdjeć i zależy Ci na szybkim wczytywaniu to hosting na dyskach HDD jest słabym pomysłem ze względu, że dyski HDD mają ograniczoną szybkość, a na shared hostingu dodatkowo dzielisz ją z
@rivers666: cóż, nie odkryję Ameryki pisząc że jeśli chcesz mieć ofertę skrojoną pod siebie, to nikt raczej przekrojowo porównania rynku gratis nie zrobi. Znajdziesz kilka różnych ofert/reklam hostingów, jak ich crawlery znajdą twój wpis i wrzucą swoje oferty w komentarzu ;) natomiast rozwiązań różnie skrojonych jest sporo. Możesz sobie rzucić okiem np jak projektuje się rozwiązania CDN, jak można sobie przechowywać i serwować dane składowane w chmurze (a nie na serwerach