Wpis z mikrobloga

Mireczki od #elektronika może Wy macie jakiś program prosty bez warstw coś jak #excel & #paint aby tworzyć sobie dużo pół tekstowych jak w układach scalonych, elektronicznych łączymy je coś jak "nić" połączenie aby wiedzieć skąd co idzie i potem dowolnie układamy tak aby grafika programu nadal trzymała połączenie (nić) żeby sobie lepiej rozplanować co gdzie ma być? jest takie coś? da się na jakim programie Waszym branżowym, testowałem różne aplikacje i g..no słabe to... a muszę dużo rozplanować tak?

#elektryka #komputery
#ciekawostki #diy #pytaniedoeksperta #arduino #grafika
  • 8
@Niukron: @cohontes nie wiem czy draw.io ale żeby tego było ze 100.. excel siada kiedys robiłem taki schemat do ksiegowości w excelu strzałki zajęło z msc ale przy każdym innym otwarciu na innym kompie wszystko się rozchodziło..

da się to przesuwać w nieskończoność aby się nie rozwaliło.. przecież dla elektroniki to podstawa w planowaniu układów i kosztów bo jak dasz jeden element za daleko itd to koszt..
diagrams.net


@Snurq: spróbuje ale raczej takie aplikacje zawieszają sie przy setkach takich okien, sens programu to jego prostota jak paint do szybkiej obróbki bierzesz np.

- z netu spis 100 rzeczy przełączników
- każdy jest z każdym jakoś związany np. jeden ma jedno połączenie, ale drugi ma już z pierwszym i trzecim itd
=jest tego z min 50 połączeń

programy jak podajecie może wytrzymają z 30 przesunieć ale nie ze 100
@nutka-instrumentalnews: Teoretycznie da się np. w EasyEda stworzyć własne modele elementów - twoje pola tekstowe. Potem tworzysz z nich schemat. Po przejściu na widok PCB będzie mieć elementy połączone liniami prostymi - są to nienarysowane ścieżki. Elementy możesz sobie dowolnie przesuwać a połączenia zostają. Możesz potem narysować ścieżki w kilku kolorach i dostać ładny rysunek. Możesz dokładać też dodatkowe opisy. Program poradzi sobie spokojnie z tysiącami takich elementów. Minus jest taki,