Wpis z mikrobloga

Co w którym roczniku #tesla Model 3 jakoś mocno się pozmieniało? Myślę o kupnie używanej wersji Performance, ale gubię się już w tych wszystkich różnicach. Model S też właściwie jest w zasięgu, ale już boję się, że dużo rzeczy już tam zdążyło się zestarzeć. Znalazłem stronę https://tesla-info.com/ i powoli nadrabiam zaległości, ale chętnie posłuchałbym co mówią inni właściciele.
  • 5
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: Ho ho. Oni ciągle coś zmieniają i nawet jak zamówisz nowe to ciężko przewidzieć co dostaniesz.
Polecam szukać auta Made in China, czyli z Szanghaju. Są dużo lepiej zrobione niż te z USA. Z Niemiec nie będzie jeszcze nic, bo tam tylko model Y od niedawna. S-ki co idą na Europę i tak są z USA. Modele S i X uchodzą za bardziej awaryjne, więc polecam 3. Pytanie jak dużego
  • Odpowiedz
@Yelonek: Nie potrzebuję dużego samochodu, więc 3 spokojnie mi wystarczy. Będzie to niemal na pewno produkcja w USA, bo tam będę go kupował i jeździł przez rok. A potem w kontenerze przepłynie do znajomego, który mieszka w miejscu, gdzie elektryki mają zwolnienia z cła i VAT.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: Shieeeeeeeet. To przy nowym pewnie tax credit od wujka Sama wpadnie i Superchargery na trasie będą. Nie to co w naszym grajdole. Nie znam specyfiki USA. To pewnie zależy też od stanu. Teraz chyba razem z creditem M3 RWD można już kupić od $35k. Co jest chyba taniej niż w Polsce.
  • Odpowiedz