Wpis z mikrobloga

@NiemamTinderaJakTwojLamus: metylofenidat działał krócej według mnie. No ale szczerze mówiąc skutki uboczne po prosty dyskwalifikowały u mnie branie tej substancji :D Efekt był odwrotny do zamierzonego. Zamiast np się uczyć przez pół dnia, to się uczyłem przez godzine po czym nie dawałem rady dalej wkuwać. Czułem poddenerwowane takie dziwne, nieprzyjemne, rozkojarzenie. No po prostu się zawiodłem :D Według mnie te wszystkie opowieści z internetu o metylofenidacie są grubo przesadzone.

modafinil spoko,
@NiemamTinderaJakTwojLamus: Działanie może być podobne, ale różnica spora. Trochę adderallu skonsumowałem w życiu, ale teraz tylko modafinil parę razy dziennie. Pod względem zdrowia, modafinil wygrywa - nawet nie ma co porównywać. Jeśli planujesz stosować regularnie, to odradzam adderall. A nawet jeśli sporadycznie, to po adderallu i tak masz większy crash, niż po armodafinil/modafinil.
@woytas: Nie do końca. Modafinil również stosuje się przy ADHD. Jest to tzw. "lek trzeciego rzutu" (chociaż imho mógłby być też lekiem rzutu pierwszego ¯\(ツ)/¯) i jest to lek tzw. off-label (pozarejestracyjne stosowanie leku, aka: oficjalnie na ulotce o ADHD nic nie wspomniano, ale lekarze go do tego i tak przepisują, ponieważ udowodniono jego pozytywne działanie przy danym zaburzeniu).
@MaxiimumR: Możliwe, że gdzieś go stosują. Ja mogę jedynie powiedzieć na temat leków stosowanych w UK, gdzie mieszkam. NHS ma ścisłe wytyczne dotyczące leków i ma ograniczoną listę. Osobiście miałem przepisane leki od psychiatry prywatnie. Psychiatra przepisał mi jako lek wspomagający, ze względu na moją depresję. Bupropion jako taki nie jest stosowany na depresję w UK, pomimo, że w wielu krajach stosowany jest z powodzeniem. Powiedział mi, że jakbym mnie ktoś