Wpis z mikrobloga

przejść na Brave.


@roninq6: ja wlasnie niedawno przeszedlem z brave na firefoxa. Brave #!$%@? maniany przy najprostszych rzeczach. Czesto nawet znikaja przyciski na pasku u gory (minimalizuj maksymalizuj zamknij) zakladki sie czyszcza albo obrazki nie laduje i wiele innych.

Ta przegladarka to taka bardzo wczesna wersja beta.
@roninq6: A co zmieniasz, że tak często musisz robić poprawki? Dla większości śmiertelników wystarczyłoby pewnie stworzenie własnego motywu rozszerzeniem firefox-color.
Generalnie polecam, można dosyć szczegółowo przygotować motyw przeglądarki. Chociaż parę rzeczy brakuje, mogliby dla przykładu dodać wygląd menu kontekstowego.
@Sam_w_domu: Dziwne, u mnie wszystko działa legancko. Zauważyłem, że na Brave animacja scrollowania jest przyjemniejsza (gładsza), a i czcionki na stronach wyglądają lepiej. Menu historii przeglądania w Brave/Chrome też jest na pewno lepsze.
Z nieładowaniem się elementów to może kwestia ustawień Brave Shield lub uBlocka jeśli używasz.
Ciężko Brave nazwać wczesną wersją beta skoro to pod spodem jest chromium.

@moooka: Ja mam na myśli userchrome.org czyli możliwość przebudowania całkowicie podstawowego
@roninq6: Najrzadziej tego typu zmiany wyglądu interfejsu pojawiają się w wydaniu Firefox ESR, gdzie na bieżąco pobierane są tylko aktualizacje bezpieczeństwa. Czasami faktycznie przeginają, np. wszystkie przyciski z pasków narzędzi powinno dać się usuwać i przemieszczać przez menu "Dostosuj".

A co do animacji scrollowania tak przy okazji to w Firefoksie dla maniaków, można w about:config "wygładzić" ją pod własne upodobnia. Można oddzielnie skonfigurować ustawienia dla klawiatury lub myszy. Dobre jest właśnie
@moooka: Kiedyś próbowałem coś z tym scrollowaniem robić, ale nigdy nie udało mi się osiągnąć takiego efektu jak domyślnie jest na przeglądarkach z Chromium.

Podobnie było z czcionkami, co najlepiej widać np. na Facebooku, gdzie na Chromium ta czcionka jest grubsza, często wyraźniejsza od tej na FF.