Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #architekturawnetrz #budownictwo

Mireczki, ostatnio pytałem się o rozkład, teraz na tapetę idzie piętro. Jest sobie blok 4 piętrowy i mam do wyboru mieszkanie na 3 lub 4 piętrze.

Wg. mnie, plusy mieszkania na ostatnim piętrze:
- Nikt nie chodzi nad głową
- Trochę lepszy widok (bo wyżej o piętro)
- Więcej nieba

i minusy (też które wydaja mi się być ew. problemem):
- Hałas z dachu
- Problemy z ogrzaniem w zimie i gorącem w lecie (ale będzie klima w całym mieszkaniu)
- ew. przecieki z dachu (chociaż tu i może sąsiad zalać)
- na samej górze kończą się wszystkie piony, tak więc serwisy pionów u mnie

Nie wiem...macie jakieś komentarze odnośnie mieszkania na samej górze? Różnica w cenie dość nieznaczna, więc tego nie biorę pod uwagę.

Dzięki!
  • 9
@janek_kos: Kupiłem na ostatnim piętrze. Z plusów to totalna cisza (czy to od sąsiadów, czy to z klatki schodowej, czy z parkingu/chodników). Nie ma żadnych hałasów z dachu xD Nie mam totalnie żadnego problemu z ciepłem, chodzę w krótkich spodenkach po domu.
Z minusów to w lato gorąco - klima jak najbardziej wymagana. A tak to jak nie jedziesz windą to jest po prostu wysoko, jak trzeba wnieść jakieś gabaryty.
@janek_kos: te minusy co wypisałeś to wszystkie z dupy. jak już wypisujesz w minusach "przecieki z dachu" to w plusach warto wpisać "brak sąsiada który cię zaleje". hałasy? jakie hałasy? zimno nie będzie, gorąco też nie skoro masz klimę, mieszkanie w wielorodzinnych na innym piętrze niż ostatnie to patologia
@Kutang-Pan: @Kubilaj_Chan @maryjuszpitagoras @Hutnik3 @affairz @bb89 @srgs:

Dzięki za odpowiedzi. Co do hałasów z dachu, to pytałem się sąsiada z bloku gdzie teraz mieszkam i mi powiedział że po prostu słyszy szum wentylatorów z dachu (i generalnie wiatr).

Co do gorąca w lecie to tak, klimatyzacja będzie grana, z drugiej strony wydaje mi się że przy dzisiejszej izolacji termicznej to raczej ciepło nie będzie szło z nagrzanego dachu.

@Siateczkasrodplazmatyczna: