Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: a wiesz jakie jest podłoże tej fobii społecznej? Bo jak nie jesteś pewny na 100% to idź na testy osobowości i zaburzeń osobowości do psychologa, bo źródło problemu tu jest kluczowe by leczenie było skuteczne. Sam psychoterapeuta bez testów to strzela trochę co jest źródłem a zaburzenia osobowości lubią zniekształcać rzeczywistość pacjenta.

Ja się na fobie społeczna nie leczyłam ale wiem ze jest wiele metod leczenia tego i kazda jest
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Szczerze to nie polecam, sam byłem i był to tylko stracony czas i pieniądze. Sam sobie musiałem pomóc. Niestety, ale to słynne "wyjdź do ludzi" to jedyne co można zrobić.
  • Odpowiedz
wiesz jakie jest podłoże tej fobii społecznej?


@Kitku_Karola: tak, prześladowanie w szkole

to pytanie czy masz zaburzenia osobowości


@Kitku_Karola: mam

lub choroby które zniechęcają ludzi do Ciebie


@Kitku_Karola: tylko #!$%@?, nie łatwo ufam, i ogólnie jakby był milion kobiet młodych więcej w pl niż mężczyzn to jakoś by mnie pewnie z tego chciały wyciągać

Całkiem trafnie opisany autyzm. Raczej na niego nie cierpię. Po prostu się boję. Już nie
  • Odpowiedz
@interpenetrate: myślenie ze kobiety miałyby Cię wyciągać jest głupie bo samemu trzeba się wyciągnąć z jakichkolwiek problemów czy trudności. I nie mówię tu per ze mezczyzni maja trudniej, bo kobiety tez zadko ktoś wyciąga z problemów z fobia społeczna czy innymi problemami. Kobiety z problemami jak zaburzenia osobowości czy adhd/autyzm są dużo bardziej narażone na przemoc ze strony mężczyzn niż kobiety względnie zdrowe. Dlatego może maja jakiś partnerów i związki ale
  • Odpowiedz
@interpenetrate: i mówię to ja: kobieta w spektrum autyzmu wychowana w patologii. Jak kazali mi coś opowiedzieć o moich problemach na psychoterapii grupowej to członkowie grupy zaczynali płakać albo do końca terapii zapadała cisza… ^^’ Wiec chyba grube problemy miałam a tam tylko wspomniałam o tych najlżejszych bo nie chciałam ich przytłaczać . Z tego wszystkiego sama musiałam wyjść i nikt mi w tym nie pomógł. Ba! Jak zaczynałam wychodzić na
  • Odpowiedz
myślenie ze kobiety miałyby Cię wyciągać jest głupie bo samemu trzeba się wyciągnąć z jakichkolwiek problemów czy trudności.


@Kitku_Karola: może bardziej miałem na myśli że były mniej krytycznie i wymagające nastawione do mężczyzn

kobiety tez zadko ktoś wyciąga z problemów z fobia społeczna


@Kitku_Karola: kek specjalistko, pełno facetów chce pomagać takiej, w dzisiejszej pl to nawet jak jest brzydka

Kobiety z problemami jak zaburzenia osobowości czy adhd/autyzm są dużo bardziej
  • Odpowiedz
@interpenetrate: z przemocą to w ogóle nie zrozumiałeś. Przemoc ma wiele barw od tej psychicznej ( wmawianie komuś wprost lub nie wprost ze jest gorszy i niewartościowy), ekonomicznej (wzięcie kogoś na utrzymanie i robienie wszystkiego by ta osoba nigdy nie mogła zacząć zarabiać i tym samym nie mogła nic robić co chce bo ktoś inny ma hajs i rządzi), seksualna ( wszelkiego typu gwalty a te często dzieją się tez bez
  • Odpowiedz