Wpis z mikrobloga

O kuźwa nasz magister w trakcie lajta podzielił się swoją błyskotliwą opinią (wiem że pewnie ma ich więcej ale wysiadłem po 10 min XD) na temat narracji problemowej w próbie zrozumienia historii (https://www.youtube.com/clip/Ugkx1qsLjB0eBItKPEYKZ5NaQHUreA9fo240). Dla mnie, młodego adepta historii jest to jak herezja albo wynik zatrzymania się w rozwoju w głębokim 20 wieku i przejaw myślenia o historii jako o zbiorze dat i wydarzeń do nich przypisanych a nie procesów jakie zaszły w trakcie trwania ludzkości, ewolucji i pewnych rzeczy które wymykają się klamrze danej daty czy okresu. Z pozytywów to po lajcie idę na spacer z psami bo muszę tą pietrulowską propagande rozchodzić XD #napierala #schoweknamiotly
  • 3
@MichalJochens: Piotrula ewidentnie nie rozumie istoty sztuki i nauki jaką jest historia, zakładam że postać muzy Klio jest mu obca, a do badań historycznych podchodzi jak do tabelek w Excelu a nie jak osoba obserwująca scene po zakończonym spektaklu która musi sobie odtworzyć całe wydarzenie na podstawie ulotek, porzuconych rekwizytów i aktorów jacy brali udział