Wpis z mikrobloga

Małżeństwo deweloperów aresztowane podczas próby ucieczki z Turcji

Może ktoś się bardziej orientuje, o co chodzi, bo jak to czytam, i zestawiam z tym co się stało, to nie bardzo czaje :D Było trzęsienie ziemi w Turcji, o bardzo dużej skali, i mocy. I czemu oni teraz ścigają deweloperów ? W sensie, te budynki musiałyby być z stali żeby nie jebły, więc czy to szukanie osłów ofiarnych, czy naprawdę ci deweloperzy mają coś za uszami ?
#nieruchomosci #budownictwo
  • 12
@Ateeeny: Cywilizowane kraje tak budują, żeby się nie #!$%@?ło wszystko przy trzęsieniu ziemi, a w Turcji jak to w innych państwach brudasów oni z gówna te chatki kleją i nie przestrzegają odpowiednich kodów budowlanych. Jednocześnie oczywiście wszystko to się dzieje za przyzwoleniem rządu tureckiego, więc polowanie na deweloperów to czysto polityczna nagonka
W sensie, te budynki musiałyby być z stali żeby nie jebły, więc czy to szukanie osłów ofiarnych, czy naprawdę ci deweloperzy mają coś za uszami ?


@Ateeeny:
Przy tylu ofiarach to na pewno będzie śledztwo czy wszystko było budowane zgodnie z normami, sztuką budowlaną itp.
@strzelec-wiborowy: @GoracyStek
To już jakiś wyższy poziom "patodeweloperki".
Budować domy na terenie aktywnym sejsmicznie bez wymaganego przystosowania i liczyć na to, że "jakoś to będzie" i przez 50 lat nie będzie trzęsienia ziemi.

No cóż, tureckie więzienia nie cieszą się dobrą opinią, nic dziwnego, że "zainteresowani" uciekają.
@LaurenceFass: właśnie ten aspekt jest dla mnie tak nierealny, że myślałem ze to nie możliwe być tak pazernym na kasę, żeby budować domy na jakiś drewnianych palach (tak jak w tym filmiku GoracyStek) na takim terenie. No ale jednak nie doceniłem pazerności
właśnie ten aspekt jest dla mnie tak nierealny, że myślałem ze to nie możliwe być tak pazernym na kasę, żeby budować domy na jakiś drewnianych palach (tak jak w tym filmiku GoracyStek) na takim terenie. No ale jednak nie doceniłem pazerności


@Ateeeny:
"Cudze chwalicie swego nie znacie"
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ursus/mieszkaja-na-osiedlu-po-dawnych-zakladach-ursusa-twierdza-ze-w-garazu-wycieka-substancja-ropopochodna-5813854

jeśli 9 na 10 tak buduje niezgodnie z przepisami to 10 nie wytrzyma z nimi cenowo. To są pewnie realne różnice w cenie.
od tego są właśnie służby.


@pilot1123:
W normalnym społeczeństwie są od zwalczania patologii / marginesu.
W momencie kiedy "masa krytyczna" nie stosuje się do ogólnych zasad i norm etycznych bez przymusu (tylko na skutek wychowania) to żadne prawo, ani służby nie pomogą.