Wpis z mikrobloga

Prace nad zdalnie sterowaną Kosiarką Z Klocków posuwają się powoli do przodu. Wymieniłem przekładnie z zębatek stożkowych na popychacze Knoba co rozwiązało definitywnie problemy z transmisją mocy. Zamontowałem wreszcie głowicę koszącą oraz tymczasowe mechaniczne jej sterowanie.
Po przeprowadzonych w terenie jazdach testowych zarówno samego podwozia jak i pojazdu w pełnej konfiguracji, można stwierdzić wciąż niewystarczająca moc silników napędowych w stosunku do masy pojazdu, co objawia się trudnościami w manewrowaniu w nawet niezbyt wysokiej trawie. Jako, że zwiększenie mocy poprzez zabudowę kolejnych silników nie wydaje się sensownym rozwiązaniem tego problemu, pozostaje zmniejszenie masy pojazdu. W tym celu planuję, wyeliminować baterię zasilającą silniki jezdne i aparaturę sterującą i zasilić całość pojazdu z jednego akumulatora, oraz rozważyć możliwość podniesienia napięcia zasilania…
O skuteczności koszenia trudno coś stwierdzić jednoznacznie, gdyż trawa nie obrodziła tej zimy…
Jednak przeprowadzone próby uwidoczniły potencjalne problemy związane z dużymi wahaniami pionowymi głowicy koszącej w trakcie jazdy po nierównym terenie, co spowodowane jest jej wysunięciem poza obręb pojazdu, może to być przyczyną nierównomiernego ścinania trawy. Jednak by to stwierdzić definitywnie należy przeprowadzić kolejne próby… a na to niestety muszę poczekać do wiosny…
https://youtu.be/kzEkS7NDmP8

#diy #lego #cada #majsterkowanie
Arystokrates - Prace nad zdalnie sterowaną Kosiarką Z Klocków posuwają się powoli do ...

źródło: Kosia w trawie

Pobierz
  • 5
@BornToDie69: Pomysł ze stabilizacją głowicy jest super... tylko pewnie z rok by mi zajęło skonstruowanie takiego ustrojstwa a drugi napisanie oprogramowania nim sterującego. Gąsienice nie są rozwiązaniem idealnym, równolegle pracuję nad wersją kołową mojej kosiareczki a docelowo zamierzam dobudować napęd i sterowanie do fabrycznej kosiarki akumulatorowej
@Arystokrates: szczerze nie mam pojęcia, musisz chyba po prostu najpierw sobie wymyślić jakiś tag typu # kosiarkazlego i tagować tak swoje wpisy, a później napisać do modów o ustawienie tego tagu jako Twojego autorskiego i wtedy bedziesz miał dodatkowe opcje zarządzania nim