Wpis z mikrobloga

Miraski jak to jest z tymi samochodami na LPG, można nimi wjeżdżać do garaży podziemnych czy nie można?
Chcę kupić auto z fabrycznym LPG (Dacia Sandero Stepway) i o ile mój garaż pod blokiem mnie nie interesuje, to już galerie handlowe jak najbardziej. Wjeżdżacie tam swoim autami z LPG mimo tabliczki z zakazem?
PS: W garaży pod moim budynkiem są jakieś detektory LPG, rozumiem, że auto spalające LPG zostawia jakieś cząsteczki na które ragują detektory. A czy wyłapią te cząsteczki, jeśli manualnie wyłączę LPG przed wjazdem do garażu?
Pozdrawiam.
#samochody #motoryzacja #lpg
  • 9
@mikorys: z tego co pamiętam nie ma zakazu jako takiego wjeżdżania do podziemnych garaży z LPG, ale już każdy administrator może sam tego zakazać i ma prawo. Detektory LPG wykrywają po prostu ulatniający się gaz
@mikorys: problemem nie jest wjazd samochodem z LPG do garazu, czy tez produkty powstajace ze spalania LPG, zebys musial wylaczac lpg przy wjezdzie.

czujniki i zakaz dotycza prawa budowlanego i niebezpieczenstwa zwiazanego z samym LPG. W zwiazku z tym ze LPG jest ciezsze od powietrza, jesli masz wyciek w aucie calosc 'splywa' do najnizszego punktu, gromadzac sie tam. Stad latwo juz o wypadek (wybuch) przy jakims zaiskrzeniu.

Tabliczki zakazu zwykle nie
@mikorys: niby nie można ale co Ci zrobią? Wszyscy wjeżdżają od lat i jeszcze żadnej katastrofy nie było. A jak komuś się ulatnia LPG to musi to naprawić od razu - tutaj nie ma dyskusji - podobnie jak z cieknącą benzyną.