Wpis z mikrobloga

Mam ofertę pracy z korpo jako Cloud Engineer. Do tej pory pracowałem kilka lat jako web developer, ale chcę się trochę przekwalifikować i iść bardziej w DevOps. Oferta spoko, praca zdalna. Ale mam pewien problem, mianowicie w moim zespole pracują ludzie z Indii, Turcji, Gruzji, Białorusi. Jedynie manager i chyba dwóch seniorów jest w USA, poza tym zatrudniają jeszcze jedną nową osobę w Wielkiej Brytanii gdzie mieszkam. Trochę się boję żeby się nie wpakować w jakiś januszex patrząc na to, że duża część teamu jest w krajach z drugiego albo i trzeciego świata. No i trochę się obawiam jak to będzie wyglądało jeżeli chodzi o pomoc którą na początku na pewno będę potrzebował z uwagi na duże różnice w strefach czasowych. Pracował ktoś kiedyś w podobnej konfiguracji i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?

#pracbaza #programista15k #korposwiat #pracait
  • 6
@czemu______: team leadem jest gościu który mieszka w USA. Trochę ekscentryczny, ale wydaje się spoko. Minus jest taki, że on zaczyna pracę może dwie godziny przed moim fajrantem. Z tego co się dopytałem to pracują w dwie-trzy osoby nad różnymi taskami, raczej nie ma zbyt wielu spotkań z całym zespołem ze względu na duże różnice czasowe co akurat uważam za plus.