Wpis z mikrobloga

Tak se myślę, że nasze społeczeństwo w zasadzie nie premiuje za bardzo inteligencji u ludzi. Seby i normictwo ze średnim IQ odnosi lepsze sukcesy reprodukcyjne niż inteligentni przegryw. Zarobki? No jest jakaś tam korelacja, ale za chwilę fachowcy, robotnicy będą zarabiać lepiej niż programiści, a dawno już lepiej zarabiają od matematyków czy fizyków.
Szczeście? Inteligentniejsi ludzie są mniej szczęśliwi. Zauważają rzeczy jakich Seby nie zauważają.
#przegryw #idiokracja
a.....e - Tak se myślę, że nasze społeczeństwo w zasadzie nie premiuje za bardzo inte...

źródło: koixrv58akha1

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@aczutuse: społeczeństwo premiuje osobników najlepiej radzących sobie. Oprócz inteligencji liczy się też zdrowie. Chory osobnik, niezadbany, brzydki, z wadami przenosi geny dalej i ma większe szanse na chore dziecko.
  • Odpowiedz
@uprzejmykotbehemoth: Autyzm nabyty w wyniku traumatycznego dzieciństwa, znęcania się psychicznego przez rodzinę nademną, braku socjalizacji z rówieśnikami co zaskutkowało brakiem umiejętności nawiązywania relacji se. A teraz to jusz zdiczałem do reszty no i wyglądam jusz źle.
  • Odpowiedz
@aczutuse: czyli jednak nie masz autyzmu, skoro było tak źle u ciebie w domu i w szkole, to i tak sobie świetnie radzisz, to duża zaleta. Wygląd nie jest najważniejszy, bo brzydcy ludzie też zakładają rodziny. Problem masz raczej z nawiązywaniem kontaktów, a to dziwne, bo przecież swobodnie tutaj rozmawiasz. Może ciebie kobiety onieśmielają?
  • Odpowiedz
@aczutuse: nie jest to losowa sprawa, każdy jest podobny do rodziców. Jak ktoś jest brzydki może to oznaczać jakieś choroby. Dlatego tak istotną kwestią jest dbanie o siebie, nie palenie fajek, nie chlanie do upadłego i tak dalej.

Inteligencję podobno w większości dziedziczy się po matce, a reszta to uwarunkowania środowiskowe.
  • Odpowiedz
@uprzejmykotbehemoth: teraz prawie nic nie ćpię. Jak mam trudniejszy kod w robocie to sobie wciągnę SSRI żeby się orzeźwić abu jak spać nie mogę to nasenne, ale planuję sobie na wiosnę ze 3 mies. poćpać pregabalinę, bo euforyzuje mnie.
A Ty czuś ćpiesz se?
  • Odpowiedz
@Qullion: duży nos? jaką tu chorobę widzisz?
moim zdaniem fenotyp jest losowy i nie świadczy o zdrowiu. Wiadomo, że choremu człowiekowi wygląd się pogarsza, ale zakodowany fenotyp to jest rzecz losowa. Ludzie rozmnażają się płciowo.
  • Odpowiedz
@uprzejmykotbehemoth: co znaczy byc "chory na glowe"?
kiedyś spotkałem dobrego psychiatre i mi powiedzial tak:

95% ludzi co do mnie przychodzi to ma z głową wszystko w porządku, a mimo to człowiek cierpi. I co ja mam zrobić? Przepisuję leki, bo co zrobić.


Podobno 60% Duńczyków ćpie SSRI. Tylko w Polsce zacofanie i jak ktoś ma depresję ma to woli po wódkę pójść do sklepu co się różnie kończy albo
  • Odpowiedz