Wpis z mikrobloga

Patrzyłem wstępnie jakie nawozy kupić na ten sezon. Ceny poszły mocno w górę w porównaniu z poprzednim rokiem. Producenci pozmniejszali opakowania tu 250g, tu 500g mniej. Orientujecie się czy spodziewać się spadków? Czy szukać teraz jakichś tańszych ofert. Bo widzę że niektóre jest lepiej kupić 3 stare małe opakowania - tyle samo nawozu co jedno nowe a taniej.
#ogrod #ogrodnictwo #ogrodkidzialkowe #rosliny #trawnik
  • 4
@magnes125: Kupiłem na sezon to co mi potrzebne na działkę. Tylko jesienny do trawy został ale to kupię jak będzie potrzebny. Ale opakowania po 4,5kg zamiast 5kg i 1,25 zamiast 1,5kg u Substrala są zabawne.
@Zsim: A poco się bawić w te małe po 4,5 kg - 5 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tam lecę trawnik yara vila kupione w zeszłym roku worki 25 kg starcza mi to na dwa lata :) A reszta to yara mila Complex no i zestaw kristalon-u :)
Kupione raz na dwa lata i git :) No chyba że nie masz gdzie tego trzymać. Ale za
@K_O_R_N_I_K: nawozy sypie ręcznie. Substral ma duzo nawozow o przedłużonym uwalnianiu i zmniejsza to szansę że wypalę rosliny gdybym gdzies za duzo dał. A mam nawtykane roślin kwasolubnych (magnolie, azalie, hortensje, borówki) to tu to tam. Więc siewnik watpie by był duzo lepszy bo tak sypię nawózy by trafil w okolice tych roslin co ma. A magnolie zasłaniam jak sypie nawóz od trawy. Jakbym miał sypać co miesiac byloby to mocniej