Wpis z mikrobloga

#breakingbad #bettercall saul

Kolejność oglądania

Poprzednio obejrzałem całe BB (nawet chyba dwa razy), El Camino i cztery pierwsze sezony BCS. Potem wtrzymałem się aby obejrzeć wszystko za jednym zamachem. Gdzieś w necie znalazłem taką sugerowaną kolejność (z grubsza chronologiczną wg akcji, nie licząc oczywiście retrospekcji), tak obejrzałem teraz i chyba gdybym mógł zasugerować samemu sobie z przeszłości, to bym się wstrzymał do emisji ostatniego odcinka BCS i tak bym obejrzał:

1) Better Call Saul sezony 1-5 i sezon 6 do 9 odcinka włącznie
2) Breaking Bad (całość)
3) El Camino
4) cztery ostatnie odcinki 6 sezonu BCS

Oczywiście kolejność ma swoje zalety, ma swoje wady i się przy niej nie upieram, niemniej jednak
- El Camino bezwzględnie powinno być obejrzane na pewno po BB (niekoniecznie bezpośrednio po BB, ale znajomość całości serialu jest na pewno wymagana)
- Cztery ostatnie odcinki BCS to trochę odpowiednik El Camino (taki epilog z punktu widzenia Saula) i do jego obejrzenia potrzebne jest i całe BB, i całe wcześniejsze BCS (el Camino niekoniecznie)

Tak więc podam teraz kolejność teraz dość luźną, ale tak aby niczego nie #!$%@?ć:
1) Cały Breaking Bad i prawie cały BCS (bez czterech ostatnich odcinków) - te dwie pozycje można zamienić miejscami, ja bym zaczął od BCS, ale zaczynanie od BB też ma ogromną rzeszę zwolenników
2) El Camino - w dowolnym momencie po obejrzeniu całego BB
3) Cztery ostatnie odcinki BCS - jako ostatnie po obejrzeniu obydwóch seriali, ale można przed El Camino.
  • 2
@Pink_Floyd nie bez powodu dane seriale i filmy powstają w danej kolejności. Tu nie chodzi o chronologię, ale też o to, co już wiesz i jak się mierzysz z tym, dlaczego coś się stało