Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludków z branży #it, a zwłaszcza tych co są krótko w branży.

Jaki sposób na naukę programowania jest najskuteczniejszy/najlepszy?

#programowanie

Co najszybciej nauczy programowania?

  • Bootcamp 4.0% (2)
  • Kursy online 52.0% (26)
  • Darmowy staż? 44.0% (22)

Oddanych głosów: 50

  • 9
Praktycznie w każdej szanującej się firmie będziesz miał screening na początku rekrutacji którego nie przejdziesz nie umiejąc jakiegoś języka, podstawowych algorytmów i rozwiązywania prostych problemów, wiec nie dostaniesz się na bezpłatny staż, żeby tam nauczyć się programować. Dwa, nigdy nie spotkałem się z bezpłatnym stażem, staże płatne często jako okres próbny, albo bardziej ambitne gdzie dostajesz feature do skończenia na 3-6 miesięcy. Opcja trzecia raczej słaba.
@Wierzbek: Ja na przykład bez żadnego doświadczenia i portfolio poszedłem na rekrutacje na darmowy staż (a byłem święcie przekonany że to zwykłą pozycja juniora) i powiedziałem że za mniej niż 2k na rękę nie będę robił, i o dziwo dostałem tę robotę za hajs ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to był początek mojej kariery frontenda w IT, od szablonów allegro w czystym HTMLu do tech leada w
@H_266: myślałem ze staż z założenia do praca za nabywanie umiejętności robiąc proste nudne rzeczy. W takim razie poprawka „staż” :) istnieje w ogóle coś takiego w It jak staż, czy ogólnie junior traktowany w siwcie It jest jako stażysta?
@Wierzbek: nie junior to już osoba mająca staż doświadczenie, zwykle gdy ma się poniżej 3-5 lat doświadczenia, wiadomo niektóre, zwykle mniejsze firmy dają tytuły wyciągnięte z czapki zamiast podwyżek. Osoba bez doświadczenia to stażysta, praktykant, intern