Wpis z mikrobloga

mireczki jak ogarnac polaczenie i okablowanie zebym mogl sobie z poziomu androod tv spotify pilotem z nokia tv box puszczać kawalki z kolumien od wzmaka? na razie leci z tel ktory jest podlaczony minijackiem do tel i z tel do wzmaka cinchami. czy jest to do ogarniecia? musialbym tvboxa polaczyc ze wzmakiem? spoti na android tv leci tylko z glosnikow tv. help odwdziecze sie plusami

#tvbox #muzyka #audio #audiofile
  • 20
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Jeżeli masz starszy wzmacniacz (bez Optical In, ani HDMI) to polecam dokupić DAC konwerter z Optical na 2xChinch.

FiiO D03 Taishan (około 130zł - cudów jakościowych nie oczekuj ale wystarczający jest) albo coś lepszego jak Topping DX3 pro + ( 900 zł ). Później tylko podłączenie jest takie z TV optycznym do DAC i z DAC 2x chinch do wzmaka. i normalnie użytkujesz TV bez użycia telefonu. C


@presburger o ile
  • Odpowiedz
  • 0
Jeżeli masz starszy wzmacniacz (bez Optical In, ani HDMI) to polecam dokupić DAC konwerter z Optical na 2xChinch.


@ReBorNxy: mam harman kardon hk6250, daca też mam z którego korzystam słuchajac na słuchawkach na komputerze
w Tv natomiast niestety nie mam optycznego...
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: to niestety nie jest rozwiazaniem, bo walne sie na kanape ze smartfonem i odpale spoti na andku to nie bede mogl obslugiwac tego spoti, ktore bedzie na wzmaku - inne urządzenie.
  • Odpowiedz
@presburger: tak ale on nie ma obsługi CEC a przynajmniej nic o tym nie napisano. Nie będzie sterowania z pilota i może być problem z różnymi TV bo jednak ARC w specyfikacji wymaga posiadania obsługi CEC.
  • Odpowiedz
z tego co widzę musi być jakiś starszy skoro nie ma optyka, a Coaxial ma? czy tylko line out?


@ReBorNxy: w nowszych możesz mieć tylko hdmi ARC.
  • Odpowiedz
@presburger: no fajnie, tylko po co uzywać komputera do puszczania muzyki ze spotify który ciągnie niewspółmiernie więcej prądu niż komórka ale są różne pomysły.
  • Odpowiedz
@presburger nie słuchaj tych ludzi bo piszą głupoty. Kup sobie streamer, sam mam Audio Pro Link 1. Dobry stosunek cena jakość. Podłączysz go do wzmacniacza i wi-fi i problem rozwiązany. Poprzez Spotify connect będziesz mógł sterować muzyka z każdego urządzenia podłączonego do twojego konta Spotify.
  • Odpowiedz
@presburger: ciężko powiedzieć, zależy jakie kto ma wymagania. Ten Audio Pro o którym pisałem myślę, że 90% ludzi wystarczy. Ja jestem zadowolony, z tym że widzę że teraz to już kosztuje 500 pln. Ja go kupiłem rok temu za niecałe 400. Masakra jak to drożeje.Ale są też tańsze. Trzeba by popytać na forach audio o opinie i polecane modele. Link 1 słyszałem w salonie audio jak kupowałem moje kolumny i
  • Odpowiedz