Wpis z mikrobloga

#mechnika #samochody hej miraski czy ktoś może się wypowiedzieć z pozycji użytkownika o samochodzie dodge grand caravan? jak to się eksploatuje?czy sprawia dużo problemów?może jakieś bolączki tego modelu znacie?
  • 9
@mikeeho: wedlug magazynu car&driver 3.5/10
Cheap cost of entry, fold-flat second- and third-row seating, it's really just cheap.
LOWS
Ancient design, thirsty V-6 engine, thinly cushioned second-row seats.
VERDICT
Good enough for a vacation rental but not much more.

Nie wiem ile masz do wydania ale popatrz na VW Sharana, Skodę Kodiak, Forda Galaxy, Citroena C4, Seat Terraco, Kia Sorento, Hiunday Santa Fe Chryslera Pacifika, Peugot 5008. To są auta, ktore
@Kubilaj_Chan: propozycje są jak najbardziej spoko ale żadna poza pacyficą nie oferuje 7 miejsc ( rozłożonych) i dodatkowo funkcjonalnego bagażnika. uczepię się tej pacifici przez chwilę; kosztuje to grubo ponad 100 000 i nie wiem dlaczego uważasz,że jest lepsza od takiego grandcaravana. silniki takie same- w większosci przypadków pentastar 3.6, no chyba że chcesz hybryde plugin- no ale ze stanów kupować hybrydę rozbitka-to dopiero loteria- a jak sam pewnie wiesz pacyfiki
@mikeeho: nie wiem jak ecoboost ale te nowe 1.4tsi czy 2.0 do dobre silniki. Mi octavia nie brala w ogóle oleju. 8.0s do setki i palila 5-6 litrów (najmniej 4.7 ale to nocą na pustych ulicach eco driving).

Rozbiłem ja bo zrobiłem jej mapę na 184 konie i wpadłem w poślizg w deszczu, za szybko wszedłem w zakręt (z 80 na godzinę). Wiem jestem debilem.

A co sądzisz np o vw
@Kubilaj_Chan: nie kupie juz nigdy diesla bo miałem i były przygody no i w mysl zasady, że im prościej tym mniej jest do zepsucia.pacyfika jest spoko ale ma mniej miejsca niz taki dodge.no i sie ceni a to w zasadzie to samo tylko buda inna i wnetrze nowoczesniejsze. wyobraż sobie auto ważące ponad 2 tony plus 7 osób i 180 km....no nie za bardzo jest czym jechać. w uk to macie
@mikeeho: trochę lpg jest tylko trzeba szukać. Sa nawet polskie warsztaty które to zakładają. Chciałem do Lexusa zakładać ale robię 10k kilometrów rocznie i się po prostu nie opłacało.

Fajny jest jeszcze mercedes r class ale to tylko 6 miejsc.